INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Elektronický lístok bude lacnejší

Elektronický lístok bude lacnejší

Od 1. septembra bude spustený predaj nových elektronických cestovných lístkov (eCL) na cestovanie v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji (IDS BK). Vzhľadom na náročnosť informačných systémov a zariadení bude počas prvých dvoch mesiacov prebiehať úvodná testovacia prevádzka. Elektronické jednorazové lístky budú o 10% lacnejšie ako papierové cestovné lístky.

Cestujúci potrebuje na nákup eCL bezkontaktnú čipovú kartu s kreditom, bez nutnosti aktivácie služby elektronickej peňaženky na karte. Cestujúci si budú môcť dobiť kredit na čipovej karte cez internetové stránky Dopravného podniku Bratislava a Slovak Lines a na všetkých predajných miestach týchto dopravcov už od 29. augusta s možnosťou nákupu elektronických lístkov od 1. septembra, teda od spustenia novej služby.  Elektronická peňaženka doteraz využívaná v  Slovak Lines bude platiť aj na nákup elektronických lístkov.

 Elektronický cestovný lístok si je možné zakúpiť cez označovač vo vozidlách MHD, autobusoch Slovak Lines a na železničných staniciach v Bratislavskom kraji.  Na nákup eCL sú prispôsobené karty vydané Dopravným podnikom Bratislava, Slovak Lines a karty systému EMBASE (ISIC).  V prípade kontroly sa cestujúci preukáže svojou čipovou kartou, na ktorú si elektronický cestovný lístok zakúpil.

Cestujúci sa môžu informovať prostredníctvom informačnej linky na čísle 0949 102 102, na webovej stránke www.idsbk.sk alebo na facebookovom profile IDS BK. Informačné letáky a plagáty o používaní označovačov, o nákupe elektronických cestovných lístkov a o používaní multifunkčných automatov môžu cestujúci nájsť na predajných miestach a vo vozidlách dopravcov ako aj na zastávkach mestskej hromadnej dopravy.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky