INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Prvá petržalská plaváreň sa stáva realitou

Prvá petržalská plaváreň sa stáva realitou

Bolo to slávnostné predpoludnie. Na stavenisku medzi Jiráskovou a Tupolevovou ulicou symbolicky poklopali základný kameň prvej petržalskej verejnej plavárne. Mnohoročný sen azda všetkých Petržalčanov sa tak stáva realitou. Tento nevídaný projekt je investíciou samosprávy, ktorý si môže dovoliť vďaka kvalitnému hospodáreniu aj napriek výraznému kráteniu rozpočtov mestám a obciam na Slovensku.

Základný kameň teda 7. júla slávnostne poklopali petržalský starosta Vladimír Bajan, prednosta miestneho úradu Miroslav Štefánik, podpredsedníčka Bratislavského samosprávneho kraja Alžbeta Ožvaldová a zástupcovia hlavného realizátora stavby spoločnosti Metrostav Slovakia, a. s., generálny riaditeľ Miroslav Zobaník a obchodný riaditeľ Ivan Podolský.

Starosta Vladimír Bajan: „Dnes je 7. 7. – pre mnohých je sedmička šťastné číslo a ja verím, že aj pre Petržalku je tento dátum šťastný. Verejná plaváreň je našou prioritou, a preto, aby sme tu dnes mohli stáť, sme museli urobiť množstvo krokov a rozhodnutí, nie vždy jednoduchých. Dnešok je dôkazom toho, že priority mestskej časti sa menia na realitu – realitu v podobe verejnej plavárne a som presvedčený, že Petržalka je opäť raz výnimočná v tom, čo robí a ako to robí. A prečo plaváreň? Snažíme sa o rozvoj územia tak, aby bývanie v Petržalke bolo kvalitné a atraktívne. Zvolili sme si cestu, aby naša mestská časť mala mestský charakter, aby ponúkala od služieb, obchodov, vzdelania, práce aj možnosti športového vyžitia, relaxu a oddychu. Rekonštruujeme námestia, opravujeme detské ihriská, revitalizujeme športoviská pre staršiu mládež, vytvárame oplotený výbeh pre psov, investujeme do opráv škôl a škôlok, do našich kultúrnych zariadení… O tom, že obyvatelia sú značne spokojní s bývaním v Petržalke, hovorí aj prieskum z novembra minulého roku, v ktorom sa až 94 % obyvateľov vyjadrilo, že sú spokojní. Ja dúfam, že plaváreň k ich spokojnosti len pridá. Som presvedčený, že verejnú plaváreň Petržalka potrebuje a že si ju Petržalčania zaslúžia.“

Starosta sa poďakoval aj Alžbete Ožvaldovej, ktorá sa veľkým dielom zaslúžila o to, aby Bratislavský samosprávny kraj prispel na petržalskú plaváreň sumou 500-tisíc eur. Celkové náklady predstavujú zhruba 5 miliónov eur. Cena vzišla z verejného obstarávania, do ktorého sa zapojili štyria uchádzači. Cenovo najvýhodnejšiu ponuku dala spoločnosť Metrostav Slovakia, a. s., a zvíťazila.

Miroslav Zobaník všetkých ubezpečil, že Metrostav urobí všetko pre to, aby sme sa už budúci rok v máji mohli v tejto plavárni okúpať.

_MG_4390

Čo tu všetko bude?

Plaváreň bude mať 25-metrový plavecký päťdráhový bazén, zážitkový bazén, detský bazén, whirlpool pre relax v horúcej vode, saunový svet, soláriá a aj možnosť malého občerstvenia. Samospráva vyšla v ústrety obyvateľom okolitých obytných domov aj tým, že vzduchotechniku otočila smerom od obytnej časti a tobogan integrovala do budovy, aby minimalizovala hluk spojený s budúcou prevádzkou plavárne.

Denná kapacita plavárne bude 640 návštevníkov, svojím umiestnením je peši dostupná do 15 minút pre 9 500 bytov. Projekt nezabudol ani na motoristov. Vzniknú tu štyri parkoviská s celkovou kapacitou 53 parkovacích miest.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky