INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Odštartovala najväčšia rekonštrukcia chodníkov a parkovísk

Odštartovala najväčšia rekonštrukcia chodníkov a parkovísk

Petržalka sa tento rok pustila do veľkej rekonštrukcie chodníkov a parkovísk. Doteraz sa totiž opravovali len čiastkovo, tam, kde to bolo urgentné. Dôvodom boli najmä financie, ktoré boli potrebné na iné projekty.

Komplexná rekonštrukcia chodníkov a parkovísk je jednou z priorít petržalského starostu Vladimíra Bajana. „Som rád, že rekonštrukcie podporili aj naši poslanci a na tieto akcie v rozpočte vyčlenili 400-tisíc eur, čo je doteraz historicky najvyššia suma,“ povedal Bajan.

Opravy sa týkajú šiestich objektov. Ako prvú ukončili  rekonštrukciu chodníka  a časti parkoviska na Medveďovej ulici. Celá rekonštrukcia stála zhruba 80-tisíc eur. „Tento chodník bol naozaj v katastrofálnom stave. Dnes sa už po ňom dá skutočne bezpečne chodiť bez rizika vyvrtnutia si členka či iného možného úrazu. Je, pochopiteľne, bezbariérový,“ hovorí petržalský starosta Vladimír Bajan, ktorý si bol kvalitu rekonštrukcie pozrieť na vlastné oči.

„Mrzí ma ale, že potme tento nový chodník až taký bezpečný nemusí byť, lebo v jeho blízkosti funguje len jedna lampa, ostatné dva stĺpy verejného osvetlenia sú vypílené,“ dodal starosta. „Som zvedavý, či ich budúci víťaz verejnej súťaže, ktorý bude mať verejné osvetlenie v Bratislave pod palcom, nahradí.“ Verejné osvetlenie je celomestskou funkciou, ktorú zabezpečuje hlavné mesto. Primátor vypísal na tento účel nedávno verejnú súťaž na viac ako 170 miliónov eur, starostovia bratislavských mestských častí však vidia v celom procese jeho prípravy množstvo nezodpovedaných otázok.

Tento týždeň sa robotníci pustili aj do opravy chodníka na Holíčskej, kde sa vlani rekonštruovala cesta, a parkoviska na Fedinovej ulici.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky