INZERCIA  +421 905 273 416, +421 905 273 414

Tak sme sa dočkali

Tak sme sa dočkali

Zatiaľ bez električky, ale peší a cyklisti môžu od minulého týždňa  využívať nový Starý most. Slávnostne ho otvorili primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a starosta Petržalky Vladimír Bajan. Prvé električky by cez most mali začať premávať v júli.

Ešte vo februári 2011 na verejnom prerokovaní o dopravnom systéme povedal starosta Petržalky, že  Bratislava aj Petržalka majú unikátnu možnosť, aká tu ešte nebola. Hovoril o alternatíve, ktorú ponúkal Brusel ministrovi dopravy Figeľovi za odložený projekt TEN-T, aby sa 250 miliónov eur z Operačného programu Doprava, na ktorý za iných okolností nemáme nárok, využili na projekt práve v hlavnom meste.

starý most

Na tento most čakáme roky. Výrazným spôsobom uľahčí cestovanie Petržalčanov do práce a zvýši kvalitu ich života v našej mestskej časti. Viac spojí obyvateľov z oboch brehov Dunaja. Peši, bicyklom, verím, že o pár týždňov aj električkou. Takže sa radujeme a veríme, že čo najviac ľudí z oboch brehov Dunaja ho bude využívať,“ povedal starosta Petržalky.

Realizácia projektu bola rozdelená do dvoch etáp. Prvou bolo prepojenie Šafárikovho námestia až po Bosákovu. Celý tento úsek vrátane rekonštrukcie Starého mosta je už hotový. Ako ďalej uviedol Vladimír Bajan, „na plnú funkčnosť celého projektu električky do Petržalky je nevyhnutné dobudovanie aj druhej fázy, a to električky na koniec Petržalky po Janíkov dvor. Rád by som preto ocenil doterajšiu aktivitu a aj apeloval na hlavné mesto, aby sa mu podarilo úspešne električku dobudovať.

Na to, aby električka v plnej miere plnila svoju funkciu, si budeme musieť počkať do roku 2020.Preto jednou z priorít mestskej časti Petržalka na najbližšie roky je aj dobudovanie a prepojenie siete cyklotrás, tak aby ich Petržalčania mohli využívať nielen na relax, ale aj ako dopravný prostriedok do práce. Určuje to aj nedávno schválený Plán hospodárskeho a sociálneho rozvoja Petržalky“, dodal starosta Bajan.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 416, 0905 273 414
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201