INZERCIA  +421 905 273 416, +421 905 273 414

Poslanec verzus občan

Poslanec verzus občan

Svojho poslanca nepoznám – Zaujala ma výzva v minulom čísle Petržalských novín, aby sme vystavili vysvedčenie svojim poslancom. Podľa toho, čo pre nás spravili, ako sa o svoj volebný obvod starajú. A vtedy som si uvedomila, že ja vlastne vôbec neviem, kto je môj poslanec. Áno, s najväčšou pravdepodobnosťou som mu (alebo jej?) dala vo voľbách svoj hlas, viem, že bývam vo volebnom obvode číslo 5, ale to je všetko.

U nás, na Vígľašskej, som žiadnu poslaneckú aktivitu nezaregistrovala, schody na terasu sa nám pomaly, ale isto rozpadávajú, terasa by tiež už potrebovala reparáciu, v našom okolí sa parkuje naozaj divoko, všetko je šedivé, život akoby tu zaspal minimálne pred desiatimi rokmi. Neviem o tom, že by „náš“ poslanec prišiel s nápadom nejako tú letargiu zmeniť.

Na druhej strane ale je pravda, že ani ja som zatiaľ so žiadnym nápadom svojho poslanca nevyhľadala, nechcela som od neho, aby niečo konkrétne pre svoj mikrovolebný obvod spravil. Takže vysvedčenie mu vlastne ani nemám právo vystaviť.

Jedno však viem určite. V nastávajúcich komunálnych voľbách sa veľmi dobre pozriem, komu dávam svoj hlas, budem sa zaujímať, kto sa nakoniec „mojím“ poslancom stal a čo pre bude pre naše okolie a pre Petržalku vôbec robiť, aký bude aktívny, ako sa bude o veci verejné starať. A – k veciam verejným nebudem ľahostajná ani ja.

Laura z Vígľašskej

Spolupráca na výbornú – Bývam v Ovsišti a oceňujem prácu poslankyne Ivany Antošovej, ktorá si vždy nájde čas a príde medzi nás, seniorov. Je aj iniciátorkou akcií, ktoré zbližujú ľudí – či už sú to deti alebo ich starí rodičia. Pomohla pri revitalizácii námestia a oprave ihriska. Oceňujem aj jej schopnosť počúvať iných a nesľubovať nesplbniteľné. Preto jej dávam známku – výborná.

Elena Martišová

 

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 416, 0905 273 414
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201