INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petičiari, kde ste?

Petičiari, kde ste?

Veľmi dobre si pamätám, ako obyvatelia Macharovej takmer ukrižovali bývalého petržalského starostu Milana Ftáčnika za to, že prenajal opustené parkovisko na tejto ulici odťahovej službe. Tvrdili, že odťahovka neúmerne zvyšuje dopravnú zaťaženosť, hluk, škodliviny v ovzduší, no najmä zaberá také vzácne parkovacie miesta!

Spísali petíciu, ku ktorej sa pridalo nemálo poslancov. Tí horlivo rečnili na zastupiteľstvách, nútili Ftáčnika, aby zmluvu okamžite vypovedal, lebo Macharova parkovislo nevyhnutne potrebuje. Je pravda, že zmluva bola pre mestskú časť postavená nevýhodne, nedala sa len tak vypovedať, zase ale prinášala do petržalskej kasy aspoň nejaké peniaze. Pravda je tiež to, že na tomto parkovisku predtým nikdy nikto neparkoval. Je ďaleko od domov…

Zmluvu s odťahovkou sa až nedávno podarilo vypovedať súčasnému starostovi Vladimírovi Bajanovi. Netrpezlivo sme čakali, kedy z parkoviska zmiznú posledné odtiahnuté autá, aby tam mohli konečne postaviť svoje autá obyvatelia Macharovej a okolia. Ja som očakávala, že tam okamžite zaparkujú najmä tí, ktorí spisovali petície, na čele s poslancami. A hneď aj tí, ktorí sa tlačia pri chodníkoch, niekedy možno aj na nich. Prvý deň – nič, druhý – nič. Ani po týždni sa na tomto parkovisku neobjavilo ani jedno auto. A pritom sa ich tam zmestí stovka!

Vysvetlia to tí, ktorí vyplakávali, že pre odťahovku nemajú kde parkovať?

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky