INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Referendum? Štúdia? Cesta? Alebo…?

Referendum? Štúdia? Cesta? Alebo…?

Piskot, krik, nadávky či skákanie do reči – aj tak vyzerala prezentácia druhej etapy nosného dopravného systému, ktorú zorganizoval predposledný aprílový pondelok večer po viacerých presunutých termínoch primátor Bratislavy Milan Ftáčnik.

Svoje postoje na ňom prezentovali za hlavné mesto aj hlavný dopravný inžinier Tibor Schlosser a hlavná architektka Ingrid Konrad. Kým prvého menovaného, ktorý svoju prezentáciu postavil na číslach, prítomní vypískali, prezentácii hlavnej architektky, založenej na obrázkoch a fotkách, tlieskali. Okrem týchto dvoch pohľadov odzneli od prítomných obyvateľov a zástupcov rôznych občianskych združení v podstate len negatívne názory na projekt zjednodušene pomenovaný električka. Najväčším bodom sporu je pritom štvorprúdová cesta, ktorá má električku lemovať. Podľa obyvateľov je zbytočná a chcú o nej rozhodnúť v referende, podľa hlavného dopravného inžiniera mesta by plánovaná cesta vedúca popri električkovej trati mala odbremeniť preťažené komunikácie v Petržalke od hluku a emisií a odkloniť z nich tranzitnú dopravu. Podľa primátora referendum nie je cesta, ako zistiť verejnú mienku, ale o tom, či pri Chorvátskom ramene povedie štvorprúdová cesta, rozhodnuté ešte nie je.

Primátor Ftáčnik ďalej pripomenul, že električková trať i cesta sú v územnom pláne od roku 2007, čo zohľadňuje aj dokumentácia na druhú etapu vybudovania koľajovej trate z Bosákovej na Janíkov dvor. Zároveň však prisľúbil, že mesto dá spracovať urbanisticko-architektonickú súťaž, ktorá by do konca tohto roka mala ukázať, ako by mal priestor okolo Chorvátskeho ramena vyzerať, čím sa však príprava druhej etapy natiahne približne o deväť mesiacov.

Aj po prezentácii, ktorú mesto dvakrát presunulo, ostáva okolo celého projektu množstvo otvorených otázok. Preto sme o stanovisko požiadali primátora Bratislavy Milana Ftáčnika. Ten je však na dovolenke, a tak nám stanovisko poslal riaditeľ jeho kancelárie Ľubomír Andrássy.

 • Spit

  prosim vas, date online aj clanok pana Ing.Tomasa Fabora, petrzalskeho poslanca a zaroven predstavitela spolocnosti Bratislavska integrovana doprava? Dakujem

 • spit

  dobry den, rad by som opravil moju otazku: date online aj clanok pana Ing.Tomasa Fabora, petrzalskeho poslanca a zaroven byvaleho predstavitela spolocnosti Bratislavska integrovana doprava? Dakujem

  • Michaela Dobrikova

   Dobry večer, už ste ho asi našiel. Ak nie, hľadajte v kategorii Samosprava, podkategoria Poslanci

   • spit

    Dakujem za odpoved, hladal som ho v kapitole „Doprava“. Pekny den.

 • mino

  a coto riesenie pre petrzku

  http://www.youtube.com/watch?v=lnYEEnypv9k

  • spit

   Myslim ze z financnych dovodov taketo nieco v Petrzalke „nehrozi“. Ale bolo by to krasne….

 • Rasto

  Musim napisat, ze zhrnutie uskutocnenej verejnej prezentacie v tomto clanku je nadmieru tendencne. Ak ste na danej prezentacii neboli a radi by ste sa dozvedeli OBJEKTIVNE informacie z prezentacie, mozete ich mat z prvej ruky a uplne autenticky, a to tak, ze si PREZENTACIU po castiach POZRIETE NA YOUTUBE. Touto cestou by som chcel zareagovat len na jednu najviac zavadzajucu vetu v tomto clanku – „Kým prvého menovaného, ktorý svoju prezentáciu postavil na číslach,
  prítomní vypískali, prezentácii hlavnej architektky, založenej na
  obrázkoch a fotkách, tlieskali.“ –> Takze, aby bolo jasne, tie cisla prveho menovaneho, teda pana Schlossera, boli absolutne scestne, co mu velmi jednoducho v naslednych prezentaciach dokazali obcania a prave aj na zaklade toho potom zazneli navrhy na jeho odvolanie z postu hlavneho dopravneho inziniera. Pan Schlosser proste bez mihnutia oka prezentoval ludom cisla uplne vycucane z prsta!

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky