INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Fraška o zákaze hazardu z dielne primátora

Fraška o zákaze hazardu z dielne primátora

Keď v auguste 2016 zmizli z magistrátu hárky z petície Bratislavčanom proti hazardu, primátor obviňoval mafiu z „útoku proti Bratislave a  brutálneho pokusu zastaviť Bratislavu na ceste medzi moderné európske mestá“. Keď vo februári 2017 mestské zastupiteľstvo neschválilo ním predložené VZN, vinil zo vzniknutého fiaska niektorých poslancov.

Pán primátor vždy viní niekoho iného, pritom potichučky robí vlastnú politiku a za chrbtom sa verejnosti vysmieva. Uznajte sami : Dňa 19. septembra 2016 požiadala spoločnosť Synot tip a.s. mesto o súhlas s prevádzkovaním 15 herní, 8 z nich v Petržalke. Už dňa 23. septembra (!!!) ten súhlas od pána primátora dostala! To všetko v čase prudkých debát a diskusií vo verejnosti o tom, kto je v tejto veci hrdina, kto je za a kto proti. Primátor sa síce pred verejnosťou bije do pŕs, aký je on zástanca zákazu herní, svojimi skutkami však hovorí opak.  Ako čerešnička na torte sa javí skutočnosť, že predmetný súhlas dostala spoločnosť Synot tip len štyri dni po doručení žiadosti! O takejto rýchlosti môžeme napríklad my v Petržalke len snívať, pretože drvivá väčšina našich žiadostí čaká na odpoveď nie dni, ani týždne, ale mesiace! Často musíme odpoveď urgovať, dožadovať sa, doprosovať sa. A pritom ide o záležitosti, týkajúce sa problémov obyvateľov, ako napríklad tých, ktorí si chcú odkúpiť obecné byty do osobného vlastníctva. Tie sú majetkom mesta a keďže sa situácia v tejto veci po 31. decembri zmenila, už v auguste sme to mestu avizovali a pána primátora sme žiadali o usmernenie. Dodnes sme ho nedostali, a to aj napriek urgencii z februára t.r.!  Rovnako sa mesiace, možno roky  domáhame odpovedí vo veci majetkového vysporiadania Tyršovho nábrežia či Sadu Janka Kráľa, viacerých verejných detských ihrísk či samotnej budovy, v ktorej sídli náš miestny úrad.

Prioritami pána primátora však zjavne nie je fungovanie samosprávy či obyvatelia a ich problémy – ale promptné a bezodkladné prideľovanie súhlasov na prevádzkovanie herní. Ak by sa na Bratislavskom bále rozdávali aj ocenenia Bratislavská čučoriedka za farizejstvo, pán primátor by bol najvážnejším kandidátom.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky