INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Prvá petržalská plaváreň čaká už len na stavebné povolenie

Prvá petržalská plaváreň čaká už len na stavebné povolenie

Od verejnej prezentácie zámeru petržalskej samosprávy v marci minulého roku postaviť verejnú plaváreň uplynul rok a v súčasnosti čaká spoločnosť Športové zariadenia Petržalky už len na stavebné povolenie. Dodávateľom stavby bude spoločnosť Metrostav Slovakia, a. s. Zmluva je už pripravená na podpis. Vybudovanie plavárne v Petržalke rezonovalo v mnohých prísľuboch kandidátov na starostov a poslancov, pretože obyvatelia Petržalky sú tejto myšlienke naklonení, čo sa potvrdilo aj v nedávno uskutočnenom prieskume verejnej mienky. Až v tomto volebnom období sa však plaváreň dostala medzi prioritné ciele schválené zastupiteľstvom a v súčasnosti je už len otázkou dní, kedy bude položený jej základný kameň. „Petržalka a aj Bratislava si samozrejme zaslúžia oveľa viac plavární, lenže aj táto prvá lastovička môže byť vzorom a príkladom nielen pre ďalšie verejné projekty, ale aj pre súkromných investorov,“ povedal Vladimír Bajan.

Mestská časť Petržalka predostrela svoj zámer vybudovať verejnú plaváreň obyvateľom na verejnej prezentácii 13. marca 2013 v CC Centre za účasti starostu Vladimíra Bajana, prednostu a hlavného architekta. Obyvatelia sa obávali najmä zníženia počtu parkovacích miest a hluku v súvislosti s prevádzkou plavárne. Na základe dokumentácie sa však mohli presvedčiť, že počet parkovacích miest je, naopak, vyšší a plaváreň nebude prevádzkovať reštauráciu ani pohostinstvo, ktoré by mohli byť zdrojom hluku. Po ďalších stretnutiach starostu so zástupcami obyvateľov upravil architekt pôvodný projekt podľa ich požiadaviek – integroval tobogan do budovy a otočil vzduchotechniku smerom od obytnej časti. Seriózny prístup k argumentom a vzájomný dialóg obyvateľ – samospráva priniesol pre obe strany akceptovateľnú dohodu, ktorá tak už v blízkom čase prinesie zvýšenie kvality bývania pre všetkých Petržalčanov. Celková cena investície je 4,2 milióna eur a odovzdaná do užívania by mala byť v apríli 2015. „Konanie o stavebnom povolení sa ešte stále neskončilo. Pevne však verím, že tento mesiac podpíšeme zmluvu o diele so stavebníkom a plaváreň začneme stavať hneď v máji,“ spresnil Vladimír Bajan.

Plavaren_vizualizacia

Po tom, čo obchodná spoločnosť Športové zariadenia Petržalky získala právoplatné územné rozhodnutie, vyhlásila výzvu na predkladanie ponúk na dodávateľa prvej verejnej plavárne spolu s podmienkami. Spoločnosť Športové zariadenia Petržalky, ktorej založenie odsúhlasilo miestne zastupiteľstvo ešte v roku 2013, je 100 % kontrolovaná a vlastnená mestskou časťou. V plavárni bude k dispozícii 25-metrový plavecký päťdráhový bazén, zážitkový bazén, detský bazén a whirlpool pre relax v horúcej vode. Denne by sa tu mohlo vystriedať priemerne zhruba 640 návštevníkov. Chýbať nebude ani zázemie – saunový svet, soláriá či občerstvenie.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.