INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Verejná prezentácia prípravy II. etapy projektu NDS MHD / 22. apríl

Verejná prezentácia prípravy II. etapy projektu NDS MHD / 22. apríl

Bratislavský primátor Milan Ftáčnik pozýva odbornú i laickú verejnosť na prezentáciu projektu, ktorý súvisí s II. etapou výstavby Nosného systému Mestskej hromadnej dopravy. Druhá etapa bude realizovaná v bratislavskej Petržalke a jej súčasťou je výstavba modernej električkovej trate, obslužných komunikácií či revitalizácie verejných priestorov. Verejná prezentácia projektu bude v pondelok 22. apríla t.r. a na podujatí sa zúčastní primátor Milan Ftáčnik, hlavný dopravný inžinier Tibor Schlosser, architektka mesta Ingrid Konrád a generálny riaditeľ spoločnosti METRO Bratislava Peter Ivan.

Prezentácia sa začne o 18.00 hod. v priestoroch Zrkadlovej sály Primaciálneho paláca.

Podujatím nadväzuje mesto na prezentácie významných projektov, ktorých realizáciu na území slovenskej metropoly plánuje súkromný či verejný investor. Druhá etapa nosného systému verejnej dopravy nadväzuje na prvú, ktorá počíta s vybudovaním koľajovej trate zo Šafárikovho námestia v Starom Meste po petržalskú Bosákovu ulicu. Súčasťou projektu je komplexná rekonštrukcia Starého mosta, ktorý bude slúžiť nielen pre verejnú dopravu, ale aj pre cyklistov, či ako promenáda pre chodcov. Projekt počíta tiež s rozšírením estakády na Einsteinovej ulici a s vybudovaním novej, pri bývalom štadióne petržalskej Artmedie. V súčasnosti prebieha súťaž na zhotoviteľa diela za viac ako 68 mil. Eur bez DPH. Viac informácií a najmä vizualizácie projektu  nájdete web stránke mesta Bratislava v časti Verejné prezentácie.

  • Michal

    V hore uvadzanej prezentacii Hlavne mesta je krasne znazornena sirka popravneho koridoru a ukazane kolko priestoru tam zostane, ale zabudli tam uviest ze obe strany koridoru mozu byt zastavane tak ako otom pise v PN 19.4 na strane 7 investor Petrzalka City. Koniec odstavca 2) citujem: Tetno koridor bude od okolitej zastavby a od parku oddeleny a akusticky filtrovany novou zastavbou. Velmi pekne napisane….

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky