INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Pýtali ste sa starostu

Pýtali ste sa starostu

Prvý pondelok v mesiaci má petržalský starosta Vladimír Bajan vyhradený na otázky obyvateľov. Z marcovej online diskusie vyberáme:

Dana: Dobrý deň, pán starosta! Do plavárne chodí stále viac a viac ľudí. Čo budete robit, keď sa tento počet bude aj naďalej stupňovať, aby mali návštevníci potrebný komfort? Dakujem.

Starosta: My sme, samozrejme, radi, že do plavárne ľudia chodia čoraz radšej. Už dnes sa zamýšľame nad tým, ako budeme reagovať, keď sa ich počet bude aj naďalej zvyšovať. Vieme o niekoľkých možnostiach – upraviť prevádzkové hodiny, vyčleniť prípadne viac plaveckých dráh pre verejnosť a podobne. Predpokladám však, že s pribúdajúcimi teplejšími dňami a v lete zase návštevnosť klesne. Celú situáciu budeme zrejme vedieť vyhodnotiť na jeseň alebo až koncom roka a podľa toho spravíme konkrétne opatrenia. Jedným z nich by bola možno regulácia okamžitého počtu návštevníkov v plavárni, aby sme im zabezpečili potrebný komfort a aj aby sme zabezpečili potrebnú čistotu a bezpečnosť.

Oliver: Dobrý deň, chcel by som vedieť, či Osobnosťou Petržalky musí byt len niekto všeobecne známy. Mám totiž susedu, ktorá sa už roky príkladne stará o okolie nášho domu, iniciovala vznik predzáhradky, je vždy ochotná pomôcť susedom. Mohol by som aj ju navrhnúť na Osobnosť Petržalky? Ďakujem za odpoveď.

Starosta: Dobrý deň, ďakujem vám za túto otázku. Osobnosti Petržalky totiž nie sú len známi umelci či športovci, ale aj, a možno predovšetkým, tí, ktorí sú naozaj srdcom Petržalčania, Petržalke venujú svoj čas aj svoje schopnosti a nič za to nechcú. Takým ľuďom cenu odovzdávam najradšej a som rád, že sa o nich dozvedia aj ostatní Petržalčania, ktorých by mohli v mnohom inšpirovať.

J: Dobrý deň pan starosta, vyrieši sa niekedy neprejazdnosť áut na Úderníckej ulici, neplánujete obnoviť chodníky a ulice od Gogolovej po starý petržalský cintorín? Ďakujem.

Starosta: Komunikácia, na ktorú sa pýtate je, v správe hlavného mesta. Požiadam ich, aby situáciu preverili a zaujali k nej stanovisko vrátane návrhu riešenia. Musím však upozorniť, že aj mne sa s mestom komunikuje ťažko, odpovede na svoje žiadosti dostávam neskoro a niekedy aj vôbec. Chodníky, ktoré má v správe naša mestská časť, opravujeme postupne podľa harmonogramu do vyčerpania finančných prostriedkov na to určených. Požiadam svojich kolegov z príslušného oddelenia, aby išli komunikáciu obhliadnuť a zaradili jej opravu do harmonogramu prác.

Olga Beckerová: Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sa dá riešiť bezpečnejší, a najmä civilizovanejší prístup pre občanov na trhovisko pri tzv. Červenej pošte (oproti poliklinike Šustekova). Z parkoviska vedú len „provizórne“ úzke drevené schodíky, o bezbariérovom prístupe pre maminy s deťmi ani nehovorím. Už som na túto tému interpelovala dvoch poslancov, poďakovali za podnet, sľúbili, že niečo podniknú, ale zatiaľ sa nič nedeje. Počkáme kým si tam niekto minimálne zlomí nohu. Okrem toho by ma zaujímalo, dokedy bude ponechané zdevastované a hrdzavé zábradlie na križovatke Šustekova (pri poliklinike). Ak má plniť bezpečnostnú úlohu bolo by vhodné ho aspoň nanovo namaľovať, pretože pohľad naň je zúfalý. Ďakujem.

Starosta: To je dobre, že ste sa obrátili na poslancov. Tohtoročný rozpočet totiž tvorili najmä ich priority a oni sú tí, ktorí môžu o takejto investícii rozhodnúť. Toto zábradlie má v správe hlavné mesto. Už sme ich na túto situáciu upozorňovali, žiaľ, neúspešne. Určite ich budeme znovu urgovať. Keď do mesiaca nič v tejto veci nepodniknú, dám našej VPS vypracovať projekt na nové schody.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky