INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Dolinayových 160 eur

Dolinayových 160 eur

Poslanci Vladimír Dolinay a Milan Vetrák začali verejne žiadať odstúpenie starostu Vladimíra Bajana. Cez sociálne siete sa rozbehla aj petícia, kde čosi vyše po roku od posledných komunálnych volieb volajú po nových voľbách starostu. Bajan hovorí o zúfalstve jeho kritikov, ktorí podľa neho spôsobili, že riešenie parkovania je v nedohľadne.

Deň pred zasadnutím zastupiteľstva (26. októbra 2015), kedy sa rozhodla spoločnosť EEI od zmluvy odstúpiť, poslanci totiž podľa vyjadrení v médiách tvrdili, že majú vlastné riešenie, ktoré sú do jedného dňa schopní predložiť. Keď firma odstúpila, začal sa návrh poslancov odďaľovať. Zo dňa sa stalo ďalšie volebné obdobie. Neskôr poslanci tvrdili, že to bude koncom tohto roka.

Realita je však taká, že jediný návrh, a to opäť mediálny, podal poslanec Vladimír Dolinay. Ten pre denník Nový Čas povedal, že by si vedel predstaviť ročnú sumu za rezidenčnú kartu za 160 eur. To je o 100 eur viac, ako navrhovala mestská časť. V cene by však podľa Dolinaya mala byť aj celoročná električenka, ale tá sama o sebe stojí 264 eur.

Mestská časť to vtedy odmietla komentovať so slovami, že očakávali komplexný návrh a nie strieľanie čísiel. Na záver si celoštátny denník, ktorý Dolinayov návrh publikoval, neodpustil komentár so slovami: “Parkoviská v Petržalke teda naďalej praskajú vo švíkoch a ukazuje sa, že je ľahšie kritizovať, ako prinášať relevantné riešenia.”

Obyvatelia verzus poslanci

Bývam v Petržalke na Pečnianskej ulici. Denne chodím na prechádzky so psom po Lenardovej ulici. Sú tam zelené plochy, ktoré sú v hroznom stave. Zapríčiňujú to ´motoristi´, ktorí parkujú na chodníku a ničia aj tie malé plochy zelene, ktoré ešte na sídlisku máme,” prišla prosba o riešenie na sekretariát starostu minulý týždeň.

To je len jedna z mnohých sťažností, ktoré v týchto dňoch dostáva metská časť na stôl. “Žiaľ, aj takýto problém sme chceli vyriešiť v parkovacej politike, no poslanci náš návrh, na ktorom sme pracovali niekoľko rokov, zhodili zo stola,” píše v odpovedi starosta Petržalky Vladimír Bajan.

Podľa viacerých oslovených poslancov problém s parkovaním ukazuje dôsledky nevraživosti niektorých poslancov voči vedeniu mestskej časti, pretože nikto z nich nespochybnil nutnosť zaviesť v parkovaní poriadok a s tým spojené poplatky.

Poslanci majú pripravený návrh, ktorý predložia na zastupiteľstvo,” tvrdil vlani poslanec Milan Vetrák s tým, že po spoločnej dohode s mestskou časťou je možné ho zaviesť do konca roka 2016. Dnes hovorí, že ich poslanecký klub starosta málo rešpektuje. “Starosta stratil dôveru nielen petržalských poslancov, ale aj obyvateľov Petržalky,” uviedol vo vyhlásení pre agentúru SITA. Podobne sa vyjadril aj ďalší poslanec Vladimír Dolinay. “Od starostu Bajana očakávam vyvodenie politickej zodpovednosti za zmarené petržalské parkovanie,” píše sa v jeho vyhlásení pre médiá.

Tieto slová mrzia ďalšieho petržalského poslanca a vicestarostu Jána Bučana. “Ja už vážne neviem, čo si mám o našich kolegoch myslieť. Najskôr tvrdia, že majú riešenie parkovania. Keď sa sami usvedčia, že ho nemajú, začnú útočiť na starostu za niečo, čo sami spôsobili. Takto sa nikam nepohneme. Zbytočne znervózňujeme obyvateľov Petržalky. Petržalčan potrebuje pokojne zaparkovať,  bez toho, aby nútene poškodzoval zeleň. Verím, že po parlamentných voľbách sa toto predvádzanie skončí a vrátime sa k odbornej debate, ako naplniť sľub na zlepšenie situácie s parkovaním, ktorí sme si viacerí dali do svojich volebných programov,” povedal Bučan.

Zastupiteľstvo v polovici marca

Mestská časť Petržalka zvoláva na 15. marca zasadnutie miestneho zastupiteľstva. Na ňom by sa mali poslanci oboznámiť s výsledkami kontroly NKÚ. Niekoľko poslancov zároveň plánuje na zastupiteľstve predložiť vlastný materiál, ktorý sa zaoberá parkovaním. Ukladajú v ňom viacero povinností, ktoré by mali starosta Vladimár Bajan a prednosta Miroslav Štefánik vykonať.  Príslušné komisie miestneho zastupiteľstva ani vytvorený Fond na riešenie statickej dopravy do uzávierky Petržalských novín materiál na stôl nedostali.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky