INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Zhoda prišla naprieč politickým spektrom

Zhoda prišla naprieč politickým spektrom

Po zverejnení zámeru mestskej časti postaviť v Petržalke plaváreň sa rozbehla diskusia na rôznych fórach. Stavať či nestavať? Potrebuje Petržalka plaváreň?  Absenciu plavárne v našej mestskej časti vnímame už dlhodobo. Iste, zámer by malo mať aj samotné mesto. Ale keďže neprichádzala žiadna aktivita, rozhodli sme sa pustiť do tohto odvážneho projektu na našej úrovni.

Zhoda prišla naprieč politickým spektrom. S tým, že každá politická strana má svojho zástupcu v komisii, ktorá vznikla s cieľom koordinácie výstavby plavárne. Chceme dohliadať na to, aby boli peniaze určené na tento projekt efektívne vynaložené, pretože si uvedomujeme svoj záväzok. Pracovali sme na zadaniach a podmienkach súťaže, budeme sa podieľať na posudzovaní úverových podmienok. Plaváreň, ktorá by mala mať 5 plaveckých dráh s dĺžkou 25 m, bude totiž financovaná prostredníctvom úveru. Jej súčasťou bude takisto relaxačný bazén, detský bazén. Svoje si nájdu aj priaznivci wellnes a aktívni športovci, ktorým bude slúžiť posilňovňa. V priestoroch plavárne bude mať svoje miesto aj menšia reštaurácia.

Z novej plavárne by mohla vzniknúť nová relaxačná zóna, kde za prijateľné ceny budú môcť predovšetkým Petržalčania urobiť niečo pre svoje zdravie. Plaváreň nevnímame ako „výstrelok“, ale ako doplnenie infraštruktúry služieb v našej mestskej časti. Sme si vedomí, že problémov, ktoré si vyžadujú pozornosť, je Petržalke omnoho viac. Chceme vás však ubezpečiť, že sa im nevyhýbame a riešime ich. Dôkazom je aj rozpočet na tento rok, ktorý v sebe zahŕňa viacero investičných aktivít vrátane opravy pochôdznych terás či škôl a ihrísk.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky