INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalka chce zrevitalizovať Šrobárovo námestie

Petržalka chce zrevitalizovať Šrobárovo námestie

Petržalka po schválení rozpočtu na tento rok začala s prípravami rekonštrukcií, medzi návrhmi je aj Šrobárovo námestie. „Čakáme na priority poslancov, ktorí rozhodnú, či vo výbere uspeje spomedzi ostatných návrhov,“ povedala pre agentúru SITA tlačová tajomníčka Miestneho úradu Petržalka Michaela Platznerová. Ako uviedla, v súčasnosti je na námestí zelená lúka s jedným chodníkom. Revitalizáciou by pribudli potrebné chodníky, oddychová plocha s mobiliárom, hracie prvky pre deti, športové prvky na exteriérové cvičenie a oplotený výbeh pre psov.

V roku 2014 začali v Petržalke rekonštruovať park na Námestí hraničiarov. Práce stavebník prerušil v druhej polovici decembra pre nevhodné klimatické podmienky a do dnešného dňa pracovať nezačal. „Mal by betónovať chodníky a je nevyhnutné, aby teplota okolitého prostredia počas 24 hodín neklesla pod päť stupňov Celzia. Pokiaľ nebude teplota optimálna, stavebné práce budú pozastavené,“ vysvetlila Platznerová s tým, že v momentálnej situácii nevie povedať, kedy Námestie hraničiarov dokončia. „V prípade lepšieho počasia, keď sa bude dať pracovať, dodávateľ vie celé námestie kompletne ukončiť do troch týždňov,“ doplnila. Zo všetkých existujúcich chodníkov odstránili povrchy a vytvorili novú sieť komunikácií. „Práce zahŕňali aj vykopanie studne, ktorá bude slúžiť na zabezpečenie vody pre závlahový systém. Záhradníci v novembri a v decembri stihli vysadiť na časť námestia nové trvalky a stromy, urobili aj niektoré zemné úpravy,“ zhrnula Platznerová.

Petržalka získala na rekonštrukciu Námestia hraničiarov z Nórskeho finančného mechanizmu 172-tisíc eur, náklady budú 220-tisíc eur. V parku pribudnú lavičky a osadia tu nové odpadkové koše. Samospráva v roku 2012 zrekonštruovala Vlastenecké námestie a o rok neskôr námestie v Ovsišti. Opravy všetkých troch predstavujú investíciu viac ako pol milióna eur. Z vlastného rozpočtu dala mestská časť takmer 200-tisíc eur, ostatné prostriedky sa jej podarilo získať z rôznych fondov.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201