INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Starosta sa zapotil

Starosta sa zapotil

Druhú tohtoročnú online diskusiu musel starosta o týždeň posunúť, to však neodradilo Petržalčanov. Využili možnosť rýchlej komunikácie so starostom. Do diskusie prišlo najviac otázok, odkedy ju mestská časť organizuje. Vladimír Bajan počas vyhradenej hodiny na diskutovanie prostredníctvom internetu pre množstvo otázok nestihol zodpovedať na všetky. „Ak sa obyvatelia pýtali na rovnaké témy, zodpovedal som jednu otázku a prostredníctvom tejto odpovede sa aj ostatní pýtajúci dostali k informáciám,“ komentoval bohatú diskusiu starosta.

Najčastejšie otázky

Petržalčania sa pýtali najmä na možnosť otvorenia cyklocesty Kopčianska-Kittsee pre automobily, na výstavbu na Jasovskej ulici, či sa v druhej etape električky využije chátrajúci tunel pôvodne budovaný pre výstavbu metra, zaujímali sa aj o hokejovú triedu, ktorá od septembra bude na ZŠ Dudova 2, o vrecká pre majiteľov psov a nechýbala ani téma parkovania. Najbližšie bude starosta diskutovať v pondelok, 3. marca, od 13. do 14. h.

Elena: Čo za kopec to rastie medzi Jungmanovou ulicou a Chorvátskym ramenom?

Starosta: – Žiaľ, ani my sme to nevedeli, ale opýtali sme sa hlavného mesta ako vlastníka pozemkov a dozvedeli sme sa od spoločnosti Metro a.s. toto : Skládka vzniká navážaním odťaženého materiálu z cestného násypu vedľa bývalého štadióna Artmedie, ktorý bude nahradený premostením. Zemina je tam uložená dočasne a bude postupne použitá do konštrukcie koľajového spodku v úseku od križovatky Jantárová cesta – Bosákova ul. po križovatku Jantárová cesta – Rusovská cesta. Predpokladaný termín zlikvidovania dočasnej depónie je jún 2014 po tom, čo budú zrealizované nutné prekládky inžinierskych sietí v trase stavby.

Tibor: Čítal som, že odťahovka, čo ma prenajaté parkovisko na Macharovej, má odťahovať aj pre Dopravný podnik aj pre Staré Mesto, čo je na tom pravdy? To tam budeme mať zase viac áut?

Starosta: – Aj nás zarazila táto informácia z médií, ale aj kompetentní z tejto spoločnosti nám potvrdili, že takto médiá neinformovali. Práve naopak, som rád, že sa nám po dlhých mesiacoch podarilo so spoločnosťou dohodnúť na predčasnom ukončení nájomnej zmluvy napriek tomu, že zmluvu bývalé vedenie uzavrelo tak, že sa nedala vypovedať. Parkovisko z približne 100 parkovacími miestami bude opäť k dispozícii obyvateľom okolia.

Elali: Je nedostatok voľných miest v škôlkach. V okolí môjho bydliska sú dve škôlky zavreté. Nedalo by sa ich obnoviť?

Starosta: – Problém je v tom, že nie všetky budovy materských škôl sú v našom vlastníctve či v správe. Tie, ktoré vlastníme, sú všetky využité. Ak nám mailom napíšete, o ktorých budovách hovoríte, vieme zistiť, komu patria a odpovedať vám konkrétne.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky