INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Parkovanie po novom mestskí poslanci neschválili

Parkovanie po novom mestskí poslanci neschválili

Hlavné mesto malo po troch rokoch diskusií formálne spustiť novú parkovaciu politiku. Bratislavskí mestskí poslanci ju však nakoniec neschválili. Zahlasovalo za ňu len 19 z 36 prítomných poslancov. V čom nový systém parkovania spočíval? Obyvateľ s trvalým pobytom v Bratislave by mohol požiadať o vydanie rezidentskej parkovacej karty, za ktorú by ročne zaplatil maximálne 30 eur. Bez ďalších poplatkov by tak mohol parkovať vo svojej mestskej časti a na odstavenie auta v iných by dostal polovičnú zľavu. Za kartu pre každé ďalšie auto by už zaplatil 100-násobok základnej úhrady.

Nerezident by si mal zaplatiť za parkovanie v celom meste v spoplatnených zónach do 2 eur na hodinu. Bratislavčan z inej mestskej časti by dostal na túto sumu polovičnú zľavu. Tá by však nemala platiť v zónach, ktoré mestská časť bude považovať za najlukratívnejšie a zavedie tam krátkodobé, maximálne dvojhodinové parkovanie. Mesto by však určilo len maximálne ceny, konkrétne by si stanovili mestské časti. Do systému parkovacej politiky sa mali najprv zapojiť len štyri mestské časti – Petržalka, Ružinov, Staré a Nové Mesto. Táto téma by sa mohla dostať na rokovanie bratislavského zastupiteľsta v marci. Ak nie, tak parkovanie bude riešiť až nové zastupiteľstvo.

Čo na výsledok hlasovania hovorí petržalský starosta Vladimír Bajan?: „Je nepochopiteľné, že celý projekt spoločnej parkovacej politiky na území Bratislavy, na ktorom spolupracovala väčšina mestských častí, opäť skrachoval na úrovni zastupiteľstva mesta a stal sa predmetom politikárčenia poslaneckých klubov. Najväčšie mestské časti dlhodobo na príprave mestskej politiky parkovania spolupracujú a vynaložili nesmierne úsilie, ako aj financie na dôslednú prípravu na jej zavedenie. To, že mesto ani po troch rokoch nesplnomocnilo jednotlivé mestské časti na jej realizáciu, spôsobilo, že všetky prípravy vyšli navnivoč. Neriešenie parkovania za celé toto volebné obdobie je najhoršou správou pre Bratislavčanov. Tri roky město diskutovalo, zdá sa však, že aj táto bublina napokon praskne. V Bratislave sa stáva pravidlom, že väčšie aj menšie projekty, ktoré by mali mestu aj jeho obyvateľom pomôcť, sa stávajú len marketingovým nástrojom a ostávajú len na úrovni už spomínaných bublín.“

  • Miesto toho aby rokovali o rezidentskej parkovacej karte, by mali rokovať o tom ako zvýšia parkovacie kapacity v petržálke. Pretože to je problém, ktorý sa má riešiť.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky