INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Online diskusia starostu s Petržalčanmi bude v pondelok

Online diskusia starostu s Petržalčanmi bude v pondelok

Prvú tohtoročnú diskusiu petržalského starostu Vladimíra Bajana s Petržalčanmi posunuli vianočné sviatky o týždeň neskôr, preto bude dnes v pondelok 12. januára. Podobne ako v minulosti, majú obyvatelia najväčšej mestskej časti v Bratislave možnosť rýchlej komunikácie so starostom prostredníctvom internetu aj v roku 2015, informovala agentúru SITA tlačová tajomníčka Miestneho úradu Petržalka Michaela Platznerová.

Prvé pracovné pondelky v mesiaci, s výnimkou dvojmesačných letných prázdnin, patria v Petržalke otázkam a odpovediam. Petržalčania si na online diskusiu so starostom už zvykli, preto bude samospráva s touto formou komunikácie pokračovať. „Hodinová diskusia začína vždy o 13:00 a obyvatelia môžu svoje otázky ale aj podnety, návrhy a nápady posielať prostredníctvom formulára na internetovej stránke mestskej časti v rubrike online diskusia,“ vysvetlila Platznerová.

V minulom roku starosta Vladimír Bajan odpovedal na takmer 80 otázok. Petržalčanov najviac zaujímalo parkovanie. „Pýtali sa nielen na parkovaciu politiku, ale aj na budovanie parkovacích domov, pri ktorých sa samospráva často stretáva práve s nevôľou obyvateľov danej lokality, kde by parkovací dom mohol vzniknúť,“ pokračuje tlačová tajomníčka. Ďalej sa diskutujúci zaujímali o rôzne podujatia, ktoré samospráva v priebehu roka organizuje, nové miesta pre škôlkarov, výstavbu plavárne a bowlingu. „Našli sa aj takí, ktorí prácu samosprávy kladne ohodnotili najmä za čistotu, rekonštrukcie schodísk, terás, športovísk a úpravu vnútroblokov, a samozrejme, zaujímali sa o to, či sa podobné úpravy chystajú aj v ich lokalite,“ okomentoval diskusiu s obyvateľmi starosta Vladimír Bajan.

Ten sa v online diskusii stretáva aj s otázkami, na ktorých vyriešenie nemá mestská časť dosah a väčšinou ide o kompetenciu hlavného mesta SR Bratislavy. Týka sa to najmä Mestskej hromadnej dopravy, čistoty na zástavkách a údržby ciest v správe hlavného mesta.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky