INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Vy sa pýtate – my odpovedáme: Stavba električkovej trate už začala

Vy sa pýtate – my odpovedáme: Stavba električkovej trate už začala

Posledne dni sledujem, ako každý deň navážajú zeminu pri križovatke – spojnici Jantárovej cesty, Rusovskej cesty a Nám. hraničiarov. Mám zlé tušenie, že na tom kúsku otvoreného priestoru niekto zase plánuje stavať – hneď vedľa Chorvátskeho ramena. Bola by to ďalšia nehoráznosť a nenormálne zahusťovanie priestoru. Viete k tomu poskytnúť nejaké informácie?

Peter Herka

Odpoveď PN: V týchto dňoch pracovníci firmy Eurovia začali robiť zemné práce pre výstavbu budúcej električkovej trate a obslužnej komunikácii pri Chorvátskom ramene a Námestí hraničiarov. Investorom stavby je hlavné mesto Bratislava. Našu redakčnú odpoveď nám v plnom rozsahu potvrdil aj magistrát, menovite hlavný dopravný inžinier Tibor Schlosser.

 • Peter

  Kde sa dá vidieť finálny projekt aspoň prvej etapy výstavby el. trate do Petržalky? Ako sa mi zdá, to navážanie zeminy zase smrdí dajakým podrazom.

 • Jana

  Mňa by tiež zaujímalo aký variant idú robiť – s obratiskom / v mieste navozenej zeminy – podľa Projektu – link nižšie / lebo slová „s najväčšou pravdepodobnosťou bude bez obratiska“ – píšu o obojsmerných električkách nie je jednoznačná.

  Link: http://imhd.zoznam.sk/ba/doc/sk/12874/I-etapa-vystavby-elektricky-do-Petrzalky.html

  • lucia_

   vsak tiez som velmi zvedava, kedze kopa rastie a rastie

 • Martin77

  Zasa sa ozývajú majitelia psov čo po svojich miláčikoch neodnášajú exkrementy a neuvedomujú si, že sa prechádzajú po trase bývalého metra. Za 35 rokov som si ani len nesadol do trávy a škoda, že nie je sneh potom by sa videlo čo je po psoch.

 • Mala by to byť len navážka. Tak uvidíme.

  Martin77: Ako si povedal malo to byť metro. Čiže malo byť pod zemou a nad ním mohol behať kto chcel. Podľa mňa to bolo pre psíčkarov super miesto na venčenie a ak by som o tom rozhodoval ja, tak by som im tam vyhradil minimálne polovicu z toho priestoru. Ja osobne by som sem električku vôbec nepchal. Je neskutočne drahá a absolútne nepotrebná keďže tu nie sú zápchy. (Ale to poslanci asi nevedia keďže tu nebývajú, že?) Račej by som postavil most, ktorý sme si pôvodne všetci schválili. Ten po ktorom sa dalo chodiť aj autami. Neviem či si ešte pamätáte. No ale to už je iná téma.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201