INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Hlavne, nech sme zdraví

Hlavne, nech sme zdraví

To si hádam povie každý z nás, ale predovšetkým rodičia tých najmenších. Lebo, čo už je na tomto svete dôležitejšie ako zdravie a šťastný úsmev dieťaťa. Som matka. Tak ako mnohé z vás i ja sa bojím a strachujem o tie svoje dve užovky a snažím sa robiť všetko pre to, aby im nič nechýbalo.

Žiaľ, zdravie dieťaťa nie je úmerné láskou matky, a preto sa často stáva, že aj moje deti potrebujú lekársku starostlivosť. Preskákali sme si toho dosť, ale stále sa nájdu novinky, ktoré sa dozvedám z okolia, ktoré môžu pomôcť nielen mne, ale aj mnohým z vás, a preto som sa rozhodla sa o ne podeliť.

Moja mladšia dcéra ako ročná bába, čo sotva začala chodiť, prešla zložitou brušnou operáciou, po ktorej nasledovalo veľa liekov, antibiotík a vitamínových doplnkov. Ruka v ruke spolu s refluxom bolo dielo skazy chrupu zavŕšené a stav pred dosiahnutím štvrtého roka boli vylámané a pokazené zúbky. Chvíľu nám trvalo, kým sme tomu venovali vysokú prioritu, pretože, ako nám mnohí vraveli, sú to len mliečne zuby. Vypadajú, narastú nové. Lenže sme si zabudli zistiť, že niektoré narastú až okolo 10. – 12. roku.

zubár

 

Našli sme teda dobrého zubára, ktorý navrhol riešenie opravy a trhania veľmi pokazených zúbkov. Trhanie šiestich zubov + vŕtanie pokazených stoličiek žiadne takmer štvorročné dieťatko nedá ľavou zadnou. A zvlášť nie to moje, takže sme sa rozhodli podstúpiť ho v narkóze. U známych sme zisťovali, ako sú na tom poisťovne s preplácaním takýchto zákrokov. Ako sme sa dozvedeli, naša najväčšia poisťovňa takéto zákroky neprepláca. Proste nie a hotovo, bodka.

Druhá, súkromná, poisťovňa uhrádza zákrok čiastočne, a podľa našich zistení, preplatila pri podobnom úkone asi 5 percent. To už za viečka pre staré bosorky, ktoré chcú vyzerať mlado, dajú viac ako dieťaťu, ktoré má pokazený chrup aj v dôsledku choroby. Hanba. My sme v najmenšej slovenskej poisťovni, takže sme s malou dušičkou čakali, čo príde. Príjemne nás prekvapila a ponúkla nám čiastku 20 percent  z celkovej sumy za zákrok.

zuby

 

Keby bol lekár zmluvný a keby sme mali papier od psychiatra, že dieťa zákrok nemôže absolvovať pri vedomí (srandisti), bolo by to aj viac. Ale aj dvadsať percent poteší. Aj keď si myslím, že takéto úkony by mali byť plne hradené z poistného, ktoré si každý platíme.

Preto sa nedajte oklamať lákavými sľubmi z reklám, pýtajte sa a informujte, na čo máte nárok.  Budete otravní a dobre si premyslite, ktoré dvere pre vás budú otvorené, keď budete skutočne potrebovať pomoc.

Rozhovor s MUDr. Katarínou Cyprichovou, ktorá patrí k najuznávanejším odborníkom na detskú stomatológiu na Slovensku aj v zahraničí, nájdete TU.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky