INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Fajčenie – závislosť, alebo len hlúposť?

Fajčenie – závislosť, alebo len hlúposť?

Je veľmi pravdepodobné, že Rostislava Prokopjuka ste v minulosti stretli na ulici. Tento tak trochu zázračný psychológ, ktorý odnaučil fajčiť vraj aj Jozefa Vajdu, Wandu Hrycovú či Maroša Kramára a Jiřinu Bohdalovú, mal svoju prvú ambulanciu na Slovensku práve v Petržalke. Narodil sa na Ukrajine, žije v Prahe, ale pôsobí aj u nás. Takže množstvo Slovákov mu vďačí za to, že ich zbavili smradľavého neduhu.

Prokopjuk sa preslávil takzvaným biokódovaním, ktorým odnaúča ľudí od fajčenia. Závislostí je veľa. Idú ruka v ruke s fóbiami, a tak ho navštevujú týždenne desiatky mužov a žien, ktorí bojujú so strachom či závislosťami. Samozrejme aj s fajčením, hoci v tejto súvislosti si Prokopjuk myslí, že cigarety nie sú závislosť, len obyčajná ľudská blbosť…

„Prestať nejde, pokiaľ nechcete. Nepomôžu žiadne náplaste, antikampane ani morbídne obrázky, ktoré sú najnovšie na cigaretových škatuľkách. Základ je, že musíte chcieť a ja vás následne presvedčím, že ste úžasný, že ste vlastne nikdy nefajčili a že tá dymiaca cigareta, z ktorej si s chuťou poťahujete, je niečo ako seno, žumpa a hnoj,“ hovorí psychológ. Stačí si s ním krátko posedieť, pritom si potiahnuť z cigaretky a… tváriť sa slastne? Lenže to práve zrazu nejde, pretože v ústach pocítite chuť vyžmýkaných, dobre odstátych niekoľkodňových ohorkov. Od príjemného pocitu to má ďaleko, v skutočnosti vás poriadne napne a cigaretu s najväčšou pravdepodobnosťou dobrovoľne zahasíte… „Ten slastný pocit príde po chvíli, volá sa sloboda a nezávislosť,“ s úsmevom dodáva R. Prokopjuk.

 

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky