INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Bezpečne s kľúčikom

Bezpečne s kľúčikom

Pred niekoľkými dňami sa školákom začali túžobne očakávané prázdniny. Rodičom pribudli problémy čo s deťmi, ktoré nemajú babku na dedine alebo predplatené aktivity na celý čas prázdnin. Dovolenka netrvá dva mesiace a deti, nech sú akokoľvek dobré a poslušné, sú stále deťmi na ktoré doma, pri vode či na ulici číhajú rôzne riziká.

Zbrane, lieky alebo obyčajné domáce spotrebiče nie sú na hranie, drogy či alkohol sú nebezpečné nástrahy podobne ako cudzí ľudia, ktorých nesmú púšťať do bytu ani sa s nimi zhovárať na ulici, prijímať od nich darčeky či nebodal sadnúť si k nim do auta. Šantenie na staveniskách, ľudoprázdnych miestach, ale aj na ceste či železnici alebo kúpanie v neznámych vodách môže byť nebezpečné. Riziko je mať na sebe zlaté retiazky, bicyklovať sa bez kamarátov a vystavovať na obdiv svoj mobil. Porozprávajte svojim deťom o hrozbách, povedzte im ako vám záleží na tom, aby sa im nič zlé nestalo, a preto nech sa vám ohlásia kde, s kým sú a čo robia. Naučte ich správne používať núdzové čísla polície, záchranky a hasičov – aj ako sa správať v krízových situáciách. Zvýšenú pozornosť deťom počas prázdnin venuje aj polícia.

Deti z MŠ Bradáčova
Deti z MŠ Bradáčova

Deti z Materskej školy na Bradáčovej vedia ako sa majú cyklisti alebo chodci správať na komunikáciách, aby boli bezpečnými účastníkmi cestnej premávky. V spolupráci s petržalskými policajtmi zvládli aj riadenie križovatky a ukázali, že dopravné značky nie sú pre nich neznáme. Na záver vydarenej akcie získali svoj prvý „Detský vodičák“.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.