INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Stromy pre Petržalku

Stromy pre Petržalku

Sadenie stromov, beh lesom spojený so sadením šípok, stretnutie so spisovateľom Danielom Hevierom, etnologičkou Zuzanou Profantovou, olympijským medailistom Matejom Beňušom a ďalšími zaujímavými hosťami.  Premietanie filmov z festivalu Ektopfilm, tvorcovia jedinečných a originálnych hand made výrobkov známych z portálu sashe.sk v kaviarni Lepšosvetko na Osuského ulici. To je len časť z bohatého programu Projektu Marsilius, ktorý pre Petržalku už pripravilo OZ Presadíme.

hevier

Mário Bošanský: „Priaznivé obdobie na sadenie zelene, keď už lístie opadáva a sila rastlín sa sústreďuje na korene, sa časovo prekrýva s výročím narodenia významného talianskeho renesančného filozofa Marsilia Ficinia (19.10.). Tento filozof významným spôsobom ovplyvnil aj zameranie nášho občianskeho združenia, názov Projekt Marsilius nesie jasný poukaz.“

oz presadíme

Minulý rok relaxačno športová trasu spojila areál ZŠ Pankúchova s areálom ZŠ Turnianska. Lúky a háje…V oboch školách zasadili dva krásne platany (sadil významný filozof Miroslav Marcelli a oceňovan filmár Jaroslav Vojtek). Tento rok v areáli základnej školy Dudová 2, príde 12. novembra o 11.30 zasadiť ďalší strom čestný hosť Daniel Hevier. M.Bošanský: „Náš program sa po vyhlásení detskej výtvarnej súťaže zameranej na návrh sôch, z recyklovaných materiálov a súťaže pre deti v hľadaní pokemónov (nie tych na internete ale v lese), sa presunie do blízkej kaviarničky Lepšosvetko na Osuského ulici.  Tam okolo obeda odštartujeme malé bežecké preteky s trasou po okolí lesíka a dostihovej dráhy. Tento beh je jedinečný tým, že zábavnou formou na nenáročnej trati účastníci počas behu vysadia šípky či gaštany. Čím viac bežcov príde, tým vyššia je šanca. Stačí poslať na účet organizácie symbolické 2, – Eurá, spolu s menom a vekom, lepšia evidencia umožni presnejšie predpokladať počet bežcov a následne i počet potrebných porcií gulášu, ktorý sa bude pripravovať i ceny pre víťazov (Fio banka, OZ Presadíme: 2400500257/8330).“

OZ Presadíme

V kaviarni potom bude program pokračovať strenutím s hosťami harmonikárom Dušanm Kozovským, cestovateľom Vítom Filom z programom o Indii, Tibete, Nepále, svetov plných symbolov a inšpirácii. Fotky vtáctva a lužných lesov, svoje vnímanie sveta predstaví i Mikuláš Sliacky. Uvidíme autora úspešnej knihy Sprievodca po Petržalke Martina Kleibla. Na krátku autogramiádu príde i slovenský medailista z olympiády v Riu 2016 Matej Beňuš, či autorka veľmi zaujímavej knihy Žili sme v socializme etnologička Zuzana Profantová. Spoluorganizátormi podujatia sú OZ HS Kozovanka, partneri Ekotopfilm, Green foundation, Gaia run, Bučina EKO.

PREDBEŽNÝ PROGRAM PODUJATIA

_________________________

9:30 – 10:15 hod.            Registrácia bežcov rodinného zábavného behu „Hľadanie pokemonov“ (rodičia, deti) na ZŠ Dudová 2, Bratislava

Zaujímavá účasť Mateja Beňuša, strieborného olympionika SR z Ria

10:30 hod.                        Štart v behu

11:30 hod.                        Sadenie platana Danielom Hevierom, a vyhlásenie detskej súťaže návrhu plastík z recyklovaných materiálov

Po vysadení stromu, vyhlásení výtvarnej súťaže pre deti ZŠ a odbehnutí pretekov sa podujatie presunie do  kaviarne Lepšosvetko na Osuského 8, Bratislava.

V kaviarni Lepšosvetko na Osuského 8 (Lepší svet, n. o.) bude pripravený ďalší zaujímavý program a občerstvenie. Bude prebiehať paralelne v dvoch miestnostiach.

12:00 do 15:30 hod.       Blok filmov a prednášok o prírode, cestovaní, ekológii

13:00 hod.                        Mikuláš Sliacky (fotoprezentácia, téma o Podunajsku, vtáctvo, fauna, flóra, lužné lesy)

14:00 hod.                        Vít Fila (foto prezentácia, prezentovanie skúseností z Tibetu, Nepálu, Bhutánu)

14:40 hod.                        Prednáška od poprednej etnologičky dr. Zuzany Profantovej, ktorá sa venuje výskumu socializmu i folklóru (i Petržalke). Premietanie tématického filmu o Petržalke o 15:15 hod.

16:30 hod.                        Hudobné vystúpenie harmonikára Dušana Kozovského. Súťaž v detskom speve

Po cca 17:30 hod.           Predaj „handmade“ výrobkov. Gitarové vystúpenie

Autogramiáda:

  • kniha Martina Kleibla Sprievodca po Petržalke
  • Daniel Hevier
  • Matej Beňuš

Vstupné na podujatie bude dobrovoľné.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky