INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalské vianočné zastavenia

Petržalské vianočné zastavenia

Petržalka pri príležitosti blížiacich sa sviatočných chvíľ pripravila vianočný program. Tradičné a deťmi obľúbené podujatie Mikuláš na koči je už za nami. Vianočnú atmosféru, lásku, vzájomnú blízkosť a porozumenie priviezol spolu s anjelom, čertom a petržalskými deťmi. prvý decembrový  piatok podvečer spoločne rozsvietili vianočný strom na Námestí Republiky a svetelnú výzdobu v celej Petržalke. Starosta Vladimír Bajan už po tretíkrát slávnostne otvoril Petržalské vianočné trhy a pozval všetkých na voňavý mikulášsky punč a pravé oškvarkové pagáče.

starosta, punč, vianočné trhy
Petržalčanov už potešilo aj Vianočné stretnutie generácií, na ktorom sa predstavili detské folklórne súbory Hájenka, Lúčka, Poleno a seniorské spevácke zbory. Nedeľné „folkové“ Vianoce sa niesli v romantickej atmosfére mladej speváčky Katky Feldekovej a jej skupiny. minulý víkend prišli mladí vinšovníci –deti z materských a základných škôl – s pásmom vianočných kolied, tancov a piesní. K Petržalke už neodmysliteľne patrí folklór, ktorý má na jej území dlhú tradíciu. Na námestí vystúpili skupiny Partia, Kubánkov sen a Ekonóm. Nedeľa  patrila opäť mladým slovenským hudobníkom a interpretom – vianočnú pohodu prišli alternatívnou hudbou spríjemniť hneď dve skupiny – Martina Javor Band a Ivan Čeredejev Band.
K sladkému punču a vianočným dobrotám neodmysliteľne patria chorály a rozprávky. Charizmatický nevidiaci tenor Maroš Bango, Cirkevné zbory a jazzové hudobné duo Voice & Guitar spríjemnia všetkým posledný piatok pred Štedrým dňom. Sobota bude patriť len deťom, ktoré sa môžu tešiť na rozprávku O deduškovi Mrázikovi v podaní Divadla Bum Bác a ZUŠ Balkánska. Poslednú adventnú nedeľu sa predstavia Žiarislav a bytosti, ktorí návštevníkom Vianočných trhov ukážu, že prírodné duchovno je v piesňach a súčasne piesne sú v prírodnom duchovne.

Mikuláš, anjel a čert neobišiel ani Miestnu knižnicu. Prekvapenie si pripravila Petržalka aj pre psíkov v spolupráci so spoločnosťou Doggie. V oplotenom výbehu na Wolkrovej ulici prvú decembrovú sobotu od jednej súťažili a zabávali sa malí aj veľkí. V poslušnosti, v behu so psom cez prekážky a o najlepší trik.

daruj hračku
Petržalčania si navzájom pomáhajú počas celého roka, ale predvianočný čas je špeciálnym obdobím, kedy majú ľudia k sebe akosi bližšie a preukazujú aj viac súcitu. Po Mikulášskej kvapke krvi môžu dospelí, ale aj deti, darovať akékoľvek funkčné hračky, spoločenské hry, športové náradie, knihy, stavebnice pre deti do 15 rokov. Novú, interaktívnejšiu formu tradičnej akcie – Daruj hračku kamarátovi – predstavia 16. decembra v DK Zrkadlová háj – od 17. do 20. h – Petržalské noviny pod názvom DAJ – BER DEŇ. Darcovia aj obdarovaní nie sú anonymní, ale sa spolu stretnú, čím darčeky získajú pre oboch oveľa hlbší zmysel.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky