INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Sabína a Petržalko

Sabína a Petržalko

Meno 8-ročnej Sabíny Šikulovej sa vynorilo zo stránok zažltnutých časom.  Petržalské noviny, rok 1998. Malá školáčka z rodiny, ktorá je prepojená s Petržalkou množstvom nitiek. Šikulovci ako vodnícka rodina nechýbali na poriadnom maškarnom plese či pochode. Varili guláš na Dňoch Petržalky. Zapájajú sa do aktivít sídliska množstvom malých interakcií. Dnes má Sabína Šikulová 27 rokov, z dievčatka je mladá elegantná dáma, ktorá žije a pracuje ako kaderníčka v Petržalke. A svoju budúcnosť s ňou plánuje spájať i naďalej.

„Článok v Petržalských novinách so súťažou – Nakresli maskota Petržalky, našla moja mama a keďže je to akčná žena, hneď ma aj zapojila. Poslala ma, aby som sa pozrela von z balkóna na sídlisko. Ako osemročná som asi nebola veľmi kreatívna a tak som kreslila čo som videla – paneláky, skatepark a satelity. V tej dobe som začínala nosiť okuliare a keďže som chcela, aby bola kresba osobná, dokreslila som maskotovi aj tie.

Kresba maskota Petržalko od Sabíny Šikulovej, víťazky súťaže Nakresli maskota Petržalky, ktorú pre petržalské deti v roku 1998 vyhlásili Petržalské noviny.

 

Samozrejme som mala veľkú radosť keď som sa dozvedela, že som vyhrala. Pamätám si, že cenu mi odovzdávali v redakcii vašich novín a okrem knižiek som dostala veľkú drevenú mačku, ktorú mám doteraz. Ja som zas redakcii odovzdala látkovú verziu maskota, ktorého sme s mamou a krsnou mamou ušili. Potom nasledovalo v 1999 odovzdanie ocenenie Osobnosť Petržalky. Ako dieťa som bola pyšná, že mi venujú všetci tí dospelí, vrátane starostu V. Bajana, pozornosť.

Pred osemnástimi rokmi – školáčka Sabína s Petržalkom, ktorého ušila z kresby. Sabínka bola v r. 1999 ocenená ako Osobnosť Petržalky. Najmladšia doteraz…

Bývam v Petržalke od narodenia a chcela by som tu zostať i naďalej. Petržalka sa mi ako miesto na život páči, som tu aj zamestnaná a vyhovujem mi, že všetko čo potrebujem mám nadosah. Obchody, zábava, príroda, jazero, plaváreň, v minulosti školy, škôlky, skatepark. Oceňujem, že pribudlo množstvo ihrísk, čo sme ako decká nemali. A myslím si, že nám chýba poriadne vonkajšie klzisko, ktoré tu kedysi bolo.  Raz  som tam vyhrala prvú cenu za masku bosorky. A opäť z rúk starostu V.Bajana.

Ako vnímam súčasnú Petržalku? Je úplne iná ako sídlisko môjho detstva. Dnes už mi ulice nesplývajú, lebo každý dom má svoju farbu J Mrzí ma, že mnohí developeri stavajú bez snahy Petržalke prospieť, skrášliť ju. Produkujú len ďalšie paneláky bez nápadu. A naopak mám radosť, keď vznikajú nové zaujímavé štvrte ako napríklad Slnečnice. Samozrejme ma trápi problém s parkovaním. Keď sa večer po ôsmej vraciam z práce, moja šanca zaparkovať do 30m od domu je takmer nulová. Som zvedavá, kto a kedy to začne riešiť.

Slečna Sabína dnes…

Čo mi chýba je život a pestrosť, ktorým kedysi žili najmä domy na terasách. Malé obchodíky všetkého druhu, pohyb ľudí, cvrkot, činorodosť, aktivita. Kým tá naša ulica sa ešte ako tak drží, mnohé iné sú „mŕtve“. Zaujímalo by ma či sa časy malých obchodníkov vrátia alebo ich hypermarkety celkom vyhubili.

Veľkú radosť mám z toho, že máme vlastné Vianočné trhy. Do mesta už kvôli nim vôbec nechodím, užívam si tie naše petržalské. Teším ma že máme konečne plaváreň a myslím si, že je načase aby sa konečne dalo do poriadku okolie jazera Draždiak. Pokojne by si kompetentní mohli zobrať príklad z Kuchajdy. A rada by som sa konečne odviezla električkou do mesta aj od nás z Fedinovej. Napokon sľubujú nám ju odkedy som bola dieťa.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky