INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Chodníky sú tam, kde chcú obyvatelia

Chodníky sú tam, kde chcú obyvatelia

Až 45-tisíc eur preinvestuje tento rok Petržalka na výstavbu nových chodníkov a ďalších 40-tisíc na výstavbu streetworkoutových ihrísk. Hotové sú už chodníky na Vyšehradskej, Iľjušinovej a Jankolovej, kde vedie chodník k detskému ihrisku, buduje sa nový pri Chorvátskom ramene, ktorý povedie z Lachovej k lávke cez kanál. Doteraz sa k nej totiž ľudia dostali len po trávniku. „Už to je super, že decká nemusia chodiť na ihrisko po tráve a blate a ešte keď pribudne chodník na Lachovej, tak už budem naozaj spokojná,“ pochvaľuje si Soňa Mačeková.

Prokofievova

„Pri budovaní nových chodníkov sme vychádzali z požiadaviek Petržalčanov, ktorí sami najlepšie vedia, kde ich potrebujú,“ povedal starosta Vladimír Bajan.

ZŠ Pankúchova

Okrem chodníkov mestská časť od roku 2015 zo svojho rozpočtu vyčlenila takmer 100-tisíc eur na výstavbu streetworkoutových ihrísk.  Zacvičiť si dnes už Petržalčania môžu na Pečnianskej, pri Chorvátskom ramene, na Prokofievovej, v areáli ZŠ na Pankúchovej a v Jame na Vyšehradskej.

Pečnianska

Mestská časť ani tento rok nezabudla na cyklistov. „Vlani sme osadili cyklostojany pred základnými školami a pred plavárňou, tento rok pribudnú pred materskými školami, pri fit parkoch pri Chorvátskom ramene a na Budatínskej a pred Strediskom služieb školám a školským zariadeniam. Vymeníme aj tie, ktoré slúžia zamestnancom nášho úradu, lebo mnohí z nich chodia do práce práve na bicykli,“ vyratúva Vladimír Bajan.

Chodník Jankolova

 

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky