INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Kam v chladných dňoch? Predsa na plaváreň!

Kam v chladných dňoch? Predsa na plaváreň!

Leto v Petržalskej plavárni využili na to, aby po dlhej sezóne všetko dokonale vyčistili, skontrolovali a pripravili na ďalšiu „sezónu“, teda na dni, kedy sa od jazier a z kúpalísk sťahujeme pod strechu. S manažérkou plavárne Editou Širillovou sme sa rozprávali najmä o tom, s akými novinkami sa tu stretneme. 

Čo všetko ste počas letnej odstávky spravili?

Všetky bazény, potrubia a akumulačné nádrže sme ošetrili chlór-šokom, následne sa vypustili bazény, vyprali a  vypustili filtre, ručne sa čistili a dezinfikovali všetky bazény a akumulačné nádrže. Rovnakým spôsobom boli ošetrené prepadové žľaby a žľaby okolo bazénov, všetky čerpadlá a masážne hlavice v relaxačnom bazéne. Obnovovali sa protišmykové fólie na schodíkoch do bazénov. Ďalej nasledovalo napustenie bazénov, nakalibrovanie dávkovania bazénovej chémie a nahrievanie bazénov na požadovanú teplotu. Okrem toho sme inštalovali nové elektrorozvody v šatniach, lebo sme z kapacitných dôvodov pridali ďalšie sušiče na vlasy. Zo zákona máme povinnosť v saunových priestoroch raz ročne vymaľovať hygienickým náterom, okrem toho sme doplnili predeľovaciu zástenu v saunových sprchách.

Plaváreň už dávnejšie avizovala zmenu otváracích hodín …

Zmenou otváracích hodín počas víkendov a sviatkov len reagujeme na žiadosti našich návštevníkov, ktorí uprednostňujú návštevu plavárne počas víkendov v predpoludňajších hodinách. Od spustenia prevádzky bola plaváreň cez víkendy otvorená od 8.00 do 20.00, tento čas ale nevyhovoval väčšine mladých ľudí, ktorí o 20.00 h ešte len prichádzali na plaváreň … a zbytočne. Neskôr sme to zmenili na čas od 10.00 do 22.00 h, tento čas si síce mladí pochvaľovali, ale nespokojní boli rodičia s malými deťmi, ktorým komplikuje dodržiavanie denného režimu dieťaťa. Verím, že kompromis, ku ktorému pristúpime už od nedele 29. Októbra, teda otváracie hodiny počas víkendov a sviatkov: od 9.00 do 21.00 h bude riešením pre všetky kategórie návštevníkov.

Kedy začnete predávať permanentky na rok 2018?

Momentálne ešte predávame permanentky na rok 2017, ale v priebehu novembra spustíme aj predaj permanentiek platných od 1.1. 2018. Permanentku predávame v hodnote 100€, ale jej využiteľná hodnota je navýšená o 10%-ný bonus, t.j. na 110€. Využívať ju môžete na zaplatenie všetkých druhov vstupov, okrem rodinných balíčkov, a funguje ako kreditná karta – pri každom použití sa z vášho kreditu odpočíta hodnota vybraného vstupu. Je prenosná a platí do 31.12. 2018. V prípade, že permanentku stratíte alebo sa vám nepodarí vyčerpať kredit do konca roka, na základe EID kódu permanentky, ktorý sa zobrazuje na účtenke pri každom jej použití  spolu so zostatkom kreditu, vám tento kredit vieme presunúť na nasledujúci rok. Je však nutné zakúpiť si novú permanentku v minimálnej hodnote 20€ a, samozrejme, prísť osobne, aby pokladníčka prevod uskutočnila, v prípade nasledujúceho roka najneskôr do 30.12. 2017.

Akú máte skúsenosť s predajom darčekových poukazov?

Okrem permanentiek, ktoré sa osvedčili v minulom roku ako skvelý vianočný darček, sme vystavili  aj viac ako 500 darčekových poukazov. Predávali sme ich aj v priebehu roka a predpokladám, že príchodom vianočných sviatkov sa opäť zvýši záujem o ich kúpu.

Čo plaváreň trápi?

Najviac nás trápia neposlušní návštevníci, nerešpektujúci platné pravidlá. Už pri vstupe sa viacerí odmietajú prezúvať pred turniketom, zanášajú špinu do šatne, odkiaľ sa dostáva až do bazénov … ďalším problémom je ne/sprchovanie sa pred vstupom do bazénov …  Ľudia si neuvedomujú, že každý z nás si na svojom tele niečo prinesie do bazénovej vody, muži si nosia v svojich plavkách aj piesok ešte z letnej dovolenky, obaly z cukríkov, žuvačiek alebo servítky, ktoré sa vo vode rozpadnú a znečisťujú ju. Stálym problémom ostáva nerešpektovanie zákazu vstupu dospelých osôb do detského bazéna aj napriek umiestneným písomným výzvam alebo upozorneniam plavčíkov. Voda v detskom bazéne má najnižší obsah chlóru, vzhľadom na citlivú detskú pokožku, preto, keď do bazéna vstupujú dospelé osoby, kontaminujú ju svojimi baktériami, s ktorými nízka hladina chlóru nedokáže bojovať. Ťažko sa tiež vysvetľuje, prečo sú potápačské okuliare zakázané, najmä v relaxačnom bazéne, kde je voda v sústavnom pohybe, dieťa má zakrytý nos a môže dýchať len cez ústa, môže sa stáť, že pri šantení sa mu aj ústa naplnia vodou a v panike sa udusí.

Chystá plaváreň nejaké novinky?

Jednu máme plánovanú už na november. V spolupráci s Ivanou Christovou pripravujeme tzv. LADY´S DAY alebo Dámsku jazdu na plavárni. Okrem toho, že umožníme ženám v určitom čase grátis 90-minútový vstup do bazénovej časti, budú vo vstupnej hale k dispozícii kozmetičky a vizážistky, ktoré dámam poradia, naučia ich líčiť sa a možno pánom pomôžu aj s výberom darčekov pre svoje nežnejšie polovičky.

Druhou chystanou novinkou je spustenie poskytovania masáži v priestoroch saunového sveta, táto novinka je časovo náročnejšia, ale verím, že rok 2018 začneme už aj s touto službou.

Navštevujú plaváreň aj známi ľudia?

Pravidelným návštevníkom je bývalý premiér Mikuláš Dzurinda, niekoľko súčasných alebo bývalých poslancov NR SR, triatlonisti Richard Varga a Filip Šebo, viacerí moderátori aj redaktori z televíznej obrazovky, tanečníci a herci.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky