INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Plaváreň zbiera skúsenosti

Plaváreň zbiera skúsenosti

Petržalská plaváreň je otvorená už dva týždne. Stále je však (a ešte pár týždňov určite bude)  „v zábehu“, preto  personál priebežne rieši situácie, ktoré sa nedali ani v testovacej prevádzke nasimulovať. Snaží sa hľadať čo najefektívnejšie a najjednoduchšie riešenia, aby zabezpečil komfort návštevníkov.

Pre tých, ktorí do plavárne prídu na bicykli, je už k dispozícii cyklostojan, v plavárni pribudli tabule, ktoré pomôžu lepšej orientácii, informácie o teplote vody v bazénoch a v saunách. „Ľuďom chýbajú aj skrinky na odkladanie cenných vecí,“ hovorí prevádzkarka Edita Širillová. „Preto sme sa rozhodli vytvoriť systém skriniek na kód, do ktorých by si návštevníci mohli svoje cennosti odložiť,“ dodáva.

plaváreň

Už ráno o šiestej sem prichádzajú prví návštevníci, ktorí využívajú predovšetkým plavecký bazén. Medzi ôsmou a deviatou ich striedajú seniori. Tí si pochvaľujú najmä relaxačný bazén s rôznymi vírivými programami, ale mnohí z nich si idú aj zaplávať. No a potom je čas mamičiek a ich detí. „Jedna z nich nás upozornila, že šmýkačka ústi do detského bazéna tak nešťastne, že vytvára pomerne veľký priestor medzi jej vyústením a hladinou vody. Deti sa tu môžu skryť alebo rozhodnúť sa v tomto priestore hrať, čo môže byť pre ne nebezpečné. Riešenie sa našlo okamžite. Šmýkačku sme posunuli tak, aby sa tento priestor zmenšil natoľko, že sa tam dieťa už sotva zmestí,“ informuje Edita Širillová.

plavaren

A keď sme už pri detskom bazéne, viacerí rodičia v ňom nechcú nechať svoje deti samé, hoci v bazéne nemajú čo robiť. „Hygienici to rozhodne neodporúčajú. Detský organizmus totiž ešte nemá dostatočne vyvinutú imunitu, je menej odolný voči baktériám, plesniam či prenosným chorobám. A to všetko do bazéna môžu dospelí nevedomky preniesť, hoci oni na sebe žiadne takéto príznaky nepozorujú. Okrem toho, voda v tomto bazéne má až 35 stupňov, čiže sa v nej baktérie môžu viac rozmnožovať, a minimum chlóru, len 0,3 Ph, čo je takmer pitná voda. Toto  množstvo nie je účinné na ´dospelácke´ baktérie. Tým, že sú rodičia v detskom bazéne, môžu nevedomky ohroziť svoje aj cudzie deti. Chápeme, že mnohé obmedzenia sa návštevníkom nepáčia, ale verte, že sú na plavárni len kvôli bezpečnosti a ochrane zdravia,“ vysvetľuje prevádzkarka.

Z plavárne zatiaľ nikto neodchádzal s tým, že sa mu tu nepáči a viac už nepríde. A to je na začiatok veľmi dobré znamenie.

  • anonym

    Bolo by dobre podobknut ze plavecky bazen je takmer polovicu dna otvoreny pre verejnost iba z polovice. Bud v nom plavaju deticky alebo „plavci“ a ludi ktory pridu a zaplatia si cele vstupne sa musia tlacit v polovici bazena co je 2-3 plavecke drahy. Poial je v jednej drahe viac ako 3 ludi plavanie je v skutku neprijemne.

  • Maria Capicka

    Bohužial musím súhlasiť s názorom predošlého komentu. Bola som na plavárni tri krát a po každý raz som bola obmedzovaná plaveckým kurzom.Zaplatila som si 90 minutový vstup no plávať sa skutočne nedalo lebo v dráhach bolo aj 4 aj 5 ľudí.

  • Vladimír

    Na lepšie využitie plavárne a pre väčšiu spokojnosť návštevníkov by možno pomohlo pri výbere času návštevy online informácia na internetovej stránke plavárne o aktuálnom stave návštevníkov, prípadne štatistika návštevnosti v konkrétnych časoch počas dňa v číslach a grafe.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416