INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalka bude s Ďurovčíkom o divadle ďalej rokovať

Petržalka bude s Ďurovčíkom o divadle ďalej rokovať

Petržalskí poslanci sa na októbrovom rokovaní miestneho zastupiteľstva zhodli na tom, že Petržalka bude ďalej pokračovať v rokovaní s Jánom Ďurovčíkom o novom divadle v Petržalke. Okrem Pápežskej lúky v Petržalke vytypovali pre divadlo Jána Ďurovčíka ďalšie tri lokality. Muzikálové divadlo by mohlo byť pod Mýtnym domčekom, v lokalite Jiráskova – Bratská či Kutlíkova – Topoľčianska.         Starosta Bajan povedal, že na všetkých miestach, ktoré choreografovi predstavili, si vie záujemca svoje divadlo predstaviť. Pozemky tiež spĺňajú požiadavky projektu z hľadiska územného plánu a sú aj vhodné na umiestnenie tejto stavby. Tieto pozemky však patria hlavnému mestu SR Bratislave, mestská časť by preto musela požiadať o zverenie jednej z troch vytypovaných lokalít do svojej správy.

Ako v diskusii počas dnešného zastupiteľstva poznamenala poslankyňa Elena Pätoprstá, ideálna by bola lokalita Jirásková – Bratská, a to pre blízkosť parkoviska pri obchode. Vybrané lokality by tiež bolo dobré podľa nej konzultovať s hlavnou architektkou Bratislavy. Zástupca petržalského starostu Michal Radosa pripomenul, že na bratislavský magistrát doručia návrh so všetkými lokalitami a mesto by si mohlo vybrať tú, ktorá je pre nich vhodná.

Poslanec Oliver Kríž víta, že okrem Pápežskej lúky sú aj iné lokality pre Ďurovčíkovo divadlo. Podľa neho by na Pápežskej lúke malo byť radšej námestie pre obyvateľov. Poslankyni Lýdii Ovečkovej sa nepáčilo, že tento materiál neprešiel komisiou kultúry. Ako poznamenala, pozemok pre divadlo Jána Ďurovčíka by mala vybrať mestská časť, nie mesto. „Aj my sme mesto, my si vyberme, čo nám vyhovuje,“ dodala Ovečková. Poslanec Pavel Šesták si myslí, že nové divadlo by bolo vhodné pri Mýtnom domčeku, do tejto lokality sa podľa neho hodí a bolo by aj blízko Divadla Aréna. Ako uzavrel zástupca starostu Petržalky Ján Bučan, mestská časť osloví bratislavský magistrát so štyrmi lokalitami a nechá im priestor na vyjadrenie.

S Jánom Ďurovčíkom výstavbu divadla v mestskej časti konzultovali zástupcovia petržalského starostu Ján Bučan a Michal Radosa. Ako uvádzajú v informačnom materiáli o pokračovaní rokovaní o projekte, divadlo vyžaduje plochu do 1 500 metrov štvorcových. Mestská časť chce poznať odhadované náklady výstavby divadla, náklady na interiérové vybavenie, na vybudovanie okolitej infraštruktúry i prevádzkové náklady. Samospráva chce doplniť aj údaje o tom, aké benefity by divadlom Petržalka získala. Týka sa to napríklad bezplatného prenájmu objektu a jeho vybavenia mestskej časti v určených termínoch.

Hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová v pondelok pre agentúru SITA uviedla, že bratislavský magistrát víta akékoľvek projekty, ktoré skvalitnia verejné priestory. „Spomínané divadlo takým projektom nepochybne je. Veríme, že na túto tému budeme spoločne diskutovať aj s vedením mestskej časti a nájdeme prijateľné riešenie,“ ukončila.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky