INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Jeseň v  bude venovaná opäť zeleni

Jeseň v  bude venovaná opäť zeleni

V týchto dňoch odovzdáva samospráva ďalšie zrevitalizované zelené plochy. Obyvatelia Bulíkovej a Medveďovej ulice sa môžu tešiť na upravené oázy pre príjemné posedenie a oddych.

V prvej riešenej lokalite sú po obidvoch stranách bytového domu Bulíkova 11-15 zelené plochy so skupinami stromov a kríkov rôznej kvality a zdravotného stavu. Prevažná časť jestvujúcich drevín je neudržiavaná a prerastená. V malom kruhu zo strany Blagoevovej ulice vznikne štrková plocha s kameňmi a rôznymi druhmi trvaliek a okrasných tráv, ktoré vyžadujú minimálnu starostlivosť. V kruhu s vyvýšeným kopcom vysadia zamestnanci nový záhon z nižších kvitnúcich kríkov a z druhej strany kruhu kvitnúci trvalkový záhon. Po ukončení sadovníckych prác založia nový trávnik, ktorý celú relaxačnú oázu doplní a zútulní.

Lavičky
Lavičky potešia aj petržalských psíčkarov v novom psom parku

Z prednej strany obytného domu od Mamateyovej ulice je najväčší kruh. Tam naplánovali pracovníci oddelenia životného prostredia kompletné odstránenie starých pňov po vyrúbaných drevinách, rekonštrukciu trávnika a výsadbu kvitnúcej sakury. V zimnom období chcú ešte odstrániť nevhodné staré kríky a pokrivené stromy. Na okraj plochy osadia tri lavičky a jeden odpadkový kôš. V betónových skružiach vysadia trvalky a kvitnúce trávy a celá plocha bude vysypaná štrkom. Jestvujúce zničené lavičky prejdú kompletnou rekonštrukciou.

Druhá lokalita sa nachádza pri Dome opatrovateľskej služby na Medveďovej ulici. Na voľnej ploche pod stromami naplánovali pracovníci kruhové odpočívadlo z kamenných platní uložených do štrkového lôžka. Prístup k odpočívadlu bude vytvorený novým chodníkom v zeleni. Miestny podnik verejnoprospešných služieb tam umiestni tri nové lavičky a jeden odpadkový kôš. Kruhovú plochu bude ohraničovať záhon kvitnúcich kríkov a trvaliek. Po úprave sa vytvorí estetický priestor slúžiaci na oddych pre obyvateľov tejto lokality aj Domu opatrovateľskej služby. „Na stretnutí so seniormi z Denného centra na Medveďovej ulici som ich poprosil, aby si túto lokalitu po revitalizácii „adoptovali“ a trošku na ňu dohliadli. Som rád, že Petržalka má seniorov, ktorí sa aktívne zapájajú do diania v sídlisku a neboja sa prijať aj takúto výzvu“, dodal starosta Vladimír Bajan.

Okrem týchto veľkých úprav sa samospráva pustí aj do menších projektov vo vnútroblokoch na Ambroseho, Švabinského a Ševčenkovej ulici, kde okrem terénnych úprav osadia mobiliár, zasadia stromy, kríky a trvalky. Na zrevitalizované predzáhradky sa môžu tešiť obyvatelia Hrobákovej 16-26, Röntgenovej 14, Budatínskej 41 a Lachovej 26.

V najbližších dňoch začne mestská časť Bratislava-Petržalka s rekonštrukciou Námestia hraničiarov. Ubudne betónu, viac bude trávnatej plochy.

  • petoo

    „Rekonstrukcia“ námestia hraničiarov sa začala dnes ale zatiaľ žiaden beton neubodol zato vyrubali niekolko stromov dokonca aj nových ktoré tam boli vysadené pred pár rokmi . To teda velmi pekne dakujem za takuto obnovu prostredia. Ale dúfam že to obcania kompetentným vo volbách spočítajú!

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky