INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Bezplatné čipovanie psov odštartuje Petržalka už v novembri

Bezplatné čipovanie psov odštartuje Petržalka už v novembri

Cieľom ďalšieho pilotného projektu, na ktorý samospráva vyčlenila v tomto roku 15-tisíc eur, je podať pomocnú ruku najmä starším obyvateľom a sociálne slabším rodinám, ktoré vlastnia psíka, ale v rodinnom rozpočte im nezostáva dostatok peňazí na splnenie si zákonnej povinnosti – označiť svojho domáceho miláčika tzv. transpondérom, čiže identifikačným mikročipom. Po tom, čo v septembri mestská časť spustila projekt odmeňovania zodpovedných majiteľov psov formou rolky vreciek na psie exkrementy, už pripravovala ďalší, ktorý by mohol byť rovnako úspešný.

K dnešnému dňu si už „svoju“ rolku prevzalo viac ako … Petržalčanov. Na základe poslaneckého návrhu Jána Bučana a Ivany Antošovej vyčlenilo miestne zastupiteľstvo na svojom poslednom zasadnutí financie, ktoré budú pokrývať náklady na začipovanie približne 500 domácich miláčikov v závislosti od ceny. V súčasnosti samospráva už vyberá veterinára v zmysle zákona o verejnom obstarávaní, ktorý bude trvať približne dva týždne. Následne s ním samospráva podpíše zmluvu a prvý termín, keď si budú môcť obyvatelia Petržalky dať bezplatne začipovať svojho psíka, je 4. november. Podmienkou na získanie tohto benefitu od mestskej časti je trvalý pobyt na území Petržalky, registrácia psa na úrade a riadne odvedená daň zaňho na tento kalendárny rok. Pretože ide o projekt, na ktorý je presne vyčlenená finančná suma, bude možné začipovať v tomto roku len obmedzený počet zvierat. Petržalská samospráva si od tohto kroku sľubuje zaevidovanie ďalších psov, ktorí v Petržalke žijú, zefektívnenie výberu daní, získanie lepšieho prehľadu o počte, plemenách a povinných vakcináciách psov pohybujúcich sa na jej území. Informácie o tomto projekte nájdete v ďalšom čísle Petržalských novín alebo na webovej stránke www.petrzalka.sk. Svoje otázky môžu obyvatelia smerovať na pes@petrzalka.sk, v predmete správy je potrebné uviesť heslo „čipovanie“.

 

Aktualizácia: Bezplatné čipovanie, ktoré malo odštartovať už 4. novembra tohto roku, poslanci miestneho zastupiteľstva zastavili s poukázaním na zmenu veterinárneho zákona, že majiteľ je povinný dať začipovať zviera len pri vycestovaní zvieraťa do zahraničia.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416