INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Jesenné čistenie v Petržalke po novom

Jesenné čistenie v Petržalke po novom

Na základe skúseností z minulých rokov sa samospráva rozhodla zmeniť systém pristavovania veľkokapacitných kontajnerov. Budú pristavené vo štvrtok a odvážané v piatok, pričom na ich korektné napĺňanie budú dohliadať inšpektori verejného poriadku. Od tohto kroku si mestská časť sľubuje elimináciu zneužívania kontajnerov podnikateľmi a dodržiavanie pravidiel napĺňania kontajnerov obyvateľmi.

Mestská časť zmenila pravidlá na základe skúseností z predchádzajúceho jarného a jesenného čistenia, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Harmonogram pristavovania v piatok a odvoz v pondelok dával priestor na zneužívanie obyvateľmi iných mestských častí a nezodpovednými podnikateľmi, ktorí sa na účet Petržalčanov zbavovali stavebného odpadu či dokonca nebezpečného azbestu. Aj napriek opakovaným upozorneniam, že odpad má byť rozobratý na čo najmenšie možné časti a je zakázané umiestňovať odpad mimo zberných nádob, zhromaždili obyvatelia veľké množstvo odpadu aj mimo kontajnerov. Musel byť zlikvidovaný nad rámec dohodnutých služieb, čo znamenalo ďalšie financie z vreciek Petržalčanov.

Zabezpečiť kontrolu a dohľad nad pristavenými kontajnermi počas celého víkendu by opäť niečo stálo, a preto sa samospráva rozhodla zmeniť systém jarného a jesenného pristavovania kontajnerov. Po novom pristaví zmluvná spoločnosť kontajner vo štvrtok dopoludnia a naplnený ho odvezie v piatok v doobedňajších hodinách. V tom čase bude na nakladanie s odpadmi dohliadať inšpektor verejného poriadku, ktorý bude od obyvateľov vyžadovať dodržiavanie pokynov a pravidiel umiestňovania veľkorozmerného odpadu do kontajnerov.

Petržalská samospráva dáva možnosť obyvateľom Petržalky zbaviť sa nadrozmerného odpadu a dva razy do roka pristavuje po celom území veľkorozmerné kontajnery. Od prvého štvrtka v októbri pristaví sedemdesiatpäť kontajnerov na vopred určené miesta. Je to o päť viac ako počas jarného čistenia. Miestny úrad v tejto súvislosti žiada vodičov, aby nevhodným parkovaním nebránili manipulácii s kontajnerom. Do zberných nádob je možné umiestňovať okrem objemného odpadu (napr. staré stoličky, skrine, postele a pod.) aj menší stavebný odpad. Bezplatná služba je určená výlučne pre fyzické osoby a umiestnenie odpadu zo strany právnických osôb, podnikateľov je zakázané. Miesta, kde kontajnery budú, samospráva každoročne obmieňa tak, aby uspokojila čo najviac z požiadaviek obyvateľov.

Okrem tejto možnosti majú obyvatelia možnosť likvidovať iný ako komunálny odpad a nadrozmerný odpad aj v Zbernom dvore len na základe preukázania sa trvalým bydliskom v Petržalke.

Okrem tejto možnosti môžu obyvatelia zlikvidovať iný ako komunálny odpad a nadrozmerný odpad aj v Zbernom dvore úplne zadarmo len na základe preukázania sa trvalým bydliskom v Petržalke. V spolupráci s magistrátom sa uskutoční aj Zber domového odpadu s obsahom škodlivín. Už 18. októbra v čase od 10.30 do 12.30 h budú môcť Petržalčania priniesť staré náterové hmoty, rozpúšťadlá, pesticídy, oleje, batérie či žiarivky na Ovsištské námestie 1.

Harmonogram pristavenia veľkokapacitných kontajnerov

2. októbra (štvrtok) pristavenie – 3. októbra (piatok) odvoz

Holíčska 23-25, Brančská 1, Smolenická 2, Šintavská 22, Topoľčianska 22, Starhradská 12-14, Budatínska 3-13 ku KS, Budatínska 15-31 ku KS, Budatínska 55, Žltá – sídlisko Slnečnice, Lietavská 4, Lietavská 9-13 ku KS, Znievska 10, Znievska 28, Strečnianska 12

9. októbra (štvrtok) pristavenie – 10. októbra (piatok) odvoz

Vyšehradská 13, Vyšehradská 35, Vígľašská 9-11, Šášovská 10, Beňadická 15, Beňadická 5, Jasovská 4, Jasovská 25, Jasovská 1, Krásnohorská 7, Krásnohorská 6-8, Turnianska 2-4, Ľubovnianska 14-16 slepá ulica, Bzovícka 32-34, Žehrianska 14

Harmonogram na ďalšie dni uverejníme v nasledujúcom čísle (PN 20).

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky