INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Diskusie o divadle

Diskusie o divadle

Na júnovom zastupiteľstve poslanci po diskusii o tom, či chceme mať v Petržalke divadlo, ktoré chce postaviť z vlastných zdrojov choreograf a režisér Ján Ďurovčík, a či ho chceme na tzv. pápežskej lúke pri Kostole Sv. Rodiny, odhlasovali, že sú pripravení v rokovaniach pokračovať aj ďalej a chcú byť otvorení aj ďalším kultúrnym projektom, prípadne ďalším lokalitám, kde by ich bolo vhodné umiestniť.

Rokovania ešte nie sú ukončené,  o ich výsledku  bude septembrové zastupiteľstvo informovať starosta. Petržalské noviny vo svojom predprázdninovom čísle (aj na svojej webovej stránke) zverejnili anketu,  v ktorej sa k tejto téme mohli vyjadriť samotní Petržalčania. Doteraz sa v nej vyjadrilo 198 ľudí. Z nej vyplynulo, že divadlo si v Petržalke želá zhruba 66 obyvateľov, konkrétne divadlo Jána Ďurovčíka 71 obyvateľov. Na tzv. pápežskej lúke by nemalo byť divadlo, ale niečo iné, tvrdí 30 Petržalčanov a 31 ich vôbec nechce divadlo Jána Ďurovčíka.  Anketa pokračuje aj naďalej, rovnako ako možnosť predložiť MÚ zámery na projekty v oblasti kultúry. Doteraz totiž mestská časť neeviduje žiadny.

 

 • Alena Kopřivová

  Prečo práve J. Ďurovčík? Nemali by rovnakú šancu dostať aj ďalší uchádzači o podobné aktivity? Ľudia si už nepamätajú, že Petržalka jedno divadlo mala – Ludus, vyrástli v ňom skvelí herci. Vďaka súčasnému starostovi však musel Ludus odísť za Dunaj a následne „pomôcť“ s platením nájomného práve divadlu J. Ďurovčíka v bývalom Presscentre. Postaral sa o to opäť súčasný starosta Petržalky, vtedy však z pozície bratislavského župana.

  • Petržalčanka

   Ľudia si dobre pamätajú… A aj to, že to, čo tvrdíte, vôbec nie je pravda. LUDUS z Petržalky musel odísť preto, lebo budova bola v dezolátnom stave a oni ani ich zriaďovateľ – BSK – neboli ochotní zainvestovať ani korunu. Bol to práve Bajan ako župan, ktorý im zabezpečil strechu nad hlavou, z ktorej sa riaditeľka LUDUSu nesmierne tešila… A teší doteraz… A mimochodom, s projektom sa mohol prihlásiť ktokoľvek, mestská časť vyzývala dva mesiace, ale nikto sa neprihlásil… Zaujímavé, ako sa dajú fakty prekrútiť…

  • Lucia Horváthová

   Prečo nie práve on? Som rodený Bratislavčan, v Petržalke bývam 19 rokov a nepamätám si, že by niekto iný prejavil podobnú ochotu priniesť sem podobný plá za vlastné peniaze a úžasné kultúrne zážitky svetovej úrovne.
   Držím pánu Ďurovčikovi palce, aby ho „je to také slovenské“ neprajnosť a závisť neznechutili.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky