INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Mesto bude radiť s udržateľnou obnovou bytových domov

Mesto bude radiť s udržateľnou obnovou bytových domov

Odborníci poradia čím zatepliť dom, koľko treba izolácie, aké sú alternatívne zdroje energie či ako sa dá ušetriť pri kúrení

BRATISLAVA 1. augusta (SITA) – Bratislavská samospráva prichádza s ponukou na poradenstvo pri udržateľnej obnove bytových domov. Umožňuje to európsky projekt EPOurban, ktorého cieľom je zapojiť vlastníkov bytov a bytových domov do celkovej stratégie rozvoja mesta a oboznámiť ich so súčasnými trendmi a nárokmi na bývanie. Informovalo o tom mesto Bratislava na svojej internetovej stránke s tým, že vďaka prostriedkom z Európskej únie si mesto môže urobiť detailný obraz o stave bytového fondu v Bratislave a vybudovať na mieru šité odborné poradenstvo v intenciách udržateľného rozvoja.

Odborníci budú odpovedať v rámci poradenstva napríklad na to, ako a čím zatepliť, koľko treba izolácie, aké sú alternatívne zdroje energie či ako sa dá ušetriť pri kúrení alebo chladení. Ľudia sa tiež budú môcť dozvedieť, čo s dažďovou vodou a ako vplýva zeleň v okolí budovy na jej energetickú bilanciu. Ponuka mesta zahŕňa pilotné poradenstvo pri plánovaní obnovy budov z hľadiska energetickej náročnosti, pri obnove budov a stavebných úpravách, radiť bude aj s kvalitou architektúry pri obnove budov, pri obnove z hľadiska pamiatkovej ochrany či v oblasti finančného zabezpečenia obnovy budov, finančného manažmentu a štátnej podpory. Odborníci budú radiť aj v oblasti ochrany biodiverzity v rámci obnovy budovy a jej okolia, životného prostredia a udržateľného rozvoja a tiež pri projektovej dokumentácii a s ňou súvisiacimi procesmi.

Na internetovej stránke Bratislavy je v prípade záujmu o poradenstvo kontaktný formulár. Vyplnený formulár treba zaslať do 15. augusta elektronicky na architekt@bratislava.sk alebo poštou na adresu hlavného mesta, Útvar hlavnej architektky, EPOurban – poradenstvo, Primaciálne nám. 1, 814 99 Bratislava.

 

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201