INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

V Jame sa už pracuje

V Jame sa už pracuje

Petržalka minulý týždeň začala s rekonštrukciou plôch a budovaním areálu pre šport a hry na mieste bývalého ihriska v areáli JAMA na Vyšehradskej-Šášovskej. „Som rád, že bude slúžiť nielen malým deťom, ale aj mládeži a dospelým, že tu vznikne moderný areál skutočne pre všetkých,“ povedal petržalský starosta Vladimír Bajan. Pre tých starších sú pripravené sety pre silové cvičenie, samostatné cvičebné stroje, florbalové bránky, prekážkové dráhy aj lezecký kopec.

Územie s rozlohou 1738 m2 je ohraničené pešími komunikáciami, voľnými plochami a pôvodnými prvkami ihriska. V prvej etape je potrebné odstrániť asfalt, upraviť povrchu jeho dobetónovaním a založiť základy pre jednotlivé prvky. Potom príde rad na nový špeciálny povrch s čiernou podkladovou a vrchnou farebnou vrstvou, čím sa aj opticky rozdelí ihrisko podľa jednotlivých zón. Nasledovať bude osadenie mobiliáru, nových prvkov a pribudne aj nové oplotenie. Nezabudli sme ani na obľúbený herný prvok – pyramídu z lanovej siete, ktorá určite poteší všetky deti z okolia.

Street workoutové ihrisko bude slúžiť pre silové cvičenie v exteriéri a vo Fitparku nájdu obyvatelia samostatné cvičebné stroje v antivandal vyhotovení vhodné aj pre seniorov. Sólo herné prvky, skokanský mostík, dráhy a prvky pre rovnováhu doplní ešte lezecký kopec s chytmi. Tento športovo-herný prvok vznikne využitím súčasného betónového kopca. Povrch kopca zbavia nesúdržných častí, ošetria penetračným náterom a potiahnu mäkkým liatym povrchom a na strmšiu (zadnú) stranu kopca osadia lezecké chyty určené do exteriéru s antivandal vyhotovením. Na vrchnej ploche budú v liatom povrchu stvárnené plošné prvky.

Z dôvodu veľmi náročného prístupu mechanizmov na miesto stavby, dohodla mestská časť trasu cez trávnatú plochu, aby ťažké mechanizmy nepoškodili chodníky a basketbalové ihrisko. Trávnaté plochy po ukončení rekonštrukcie totiž opravíme rýchlejšie a za menej peňazí ako popraskaný asfalt. „Pevne verím, že tento areál bude plný hrajúcich sa ľudí a nebude lákať vandalov,“ dodal Vladimír Bajan.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky