INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Motorky na „železnej opone“

Motorky na „železnej opone“

Pri príležitosti Dní Petržalky sa v prvej polovici júna konal aj zraz priaznivcov historických cestných motocyklov, ktorý zorganizoval už tretíkrát  Rudolf Wolf, majiteľ servisnej dielne a nadšenec historických motocyklov a automobilov z Jaroviec v spolupráci s Veterán car club Pezinok a s OZ „Zachráňme petržalské bunkre“.

Motocyklisti vyštartovali z Jaroviec ráno o 9.00 hod smerom po bývalej hraničiarskej  ceste „železnej opony“ popri rakúskej obci Kittsee, potom zamierili do historickej línie obranného opevnenia medzi Jarovcami a Petržalkou. Prestávku si urobili v areáli vojenského Múzea v bunkri BS – 8 Hřbitov na Kopčianskej ulici.

Nadšenci historických motocyklov sa počas exkurzie živo zaujímali o vystavené vzácne dobové fotodokumenty, vojenské uniformy, zbrane, ale hlavne o dejiny československej a slovenskej armády. Po takmer dvojhodinovej prehliadke vojenského bunkra si zasúťažili v streľbe zo vzduchoviek na terč. Keďže dobrých strelcov bolo neúrekom, zvíťazili len tí najlepší – na 1. mieste Štefan Čarny – 20 B. 2.  Robert Špaček ml. – 15 B. 3. Igor Kropáč – 14 B. Víťazi získali zaujímavé vecné ceny – dobové vojenské masky, ktoré sú už v súčasnosti pre zberateľov úzkoprofilový tovar. Ceny odovzdal organizátor zaujímavého motocyklového podujatia Rudolf Wolf.

Opýtali sme sa ho, ako vznikla myšlienka usporadúvať toto zaujímavé motocyklistické podujatie práve v Petržalke. „Ja sa zaoberám už dlhé roky servisom a repasovaním historických motocyklov rôznych značiek. Naši členovia klubu bývajú v širokom okolí Bratislavy, ale aj v Jarovciach a v Petržalke. Na túto motocyklistickú akciu chodievajú aj nadšenci z Maďarska a Rakúska. Tento tretí ročník bol viac-menej ešte taký štartovací a zároveň sme chceli podporiť a obohatiť tieto krásne kultúrne a športové podujatia, akými sú „Dni Petržalky 2017“,  ktoré usporadúva Miestny úrad Petržalka. V súčasnosti pripravujeme projekt – súťaž s pracovným názvom „Najkrajší historický motocykel Petržalky 2018“. Historické motocykle by sme chceli vystaviť v areáli dostihovej dráhy tak, aby sa mohla zapojiť do hlasovania široká verejnosť.“

Na záver podujatia sa motocyklisti presunuli späť do Jaroviec, kde mali možnosť účastníci i obyvatelia zo širokého okolia zažiť udalosť motoristickej sezóny. Svoje historické motorky odstavili na futbalovom štadióne, kde ich mohol obdivovať každý, kto prišiel.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416