INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Jubilejný galaprogram sme si naozaj užili

Jubilejný galaprogram sme si naozaj užili

Bolo trochu zamračené? Áno. Trochu pršalo? Áno. Prišlo preto len trochu ľudí? Nie! Jubilejný dvadsiaty ročník Dní Petržalky si jej obyvatelia nenechali ujsť. Bol Chris Norman, prišli aj Chinaski, Heľenine oči aj ozajstná dvojhrbá ťava.

Aquazorbing

Galaprogram ponúkal množstvo zábavy pre deti – aquazorbing, maľovanie na tvár, nafukovací hrad, boxovací automat, kolotoče, kreslenie Petržalky, maľovanie henou, hrací kútik MC Budatko, vozenie sa na koníkoch alebo ťave. Je veľmi sympatické, že väčšina atrakcií pre deti je na Dňoch Petržalky zdarma a tak rodič vyťahuje peňaženku len pri stánkoch s dobrotami a nevyhnutnými potrebami pre deti – ako napríklad modrá parochňa či chlpaté srdce.

Maľovanie na tvár

Tí, čo investujú radšej do originálnej ručnej práce, si mohli vybrať v Zóne ľudových tradícií a remesiel. Obdivovať i kúpiť výrobky prítomných umelcov v „odbore“ –  rezbárstvo, košikárstvo, výroba textilných hračiek, maľovanie na sklo, výroba mydla a podobne.

Umelecké remeslá

Petržalská burza kníh Miestnej knižnice Petržalka sa nikdy nemôže sťažovať na nezáujem – doobeda sú to milovníci kníh a rodičia najmenších detí, potom rodičia starších detí a tí, čo hľadajú niečo zaujímavé do svojej  police či nostalgickú spomienku na detstvo. Alebo takí, čo sa zastavia len zo zvedavosti, aby si po chvíli odnášali niečo pre decká, niečo na dlhé zimné večery  a  „Troch pátračov, čo zháňa už dlho kamoška pre syna“.

Burza kníh

Tento rok sa nad Závodiskom nevznášala  vôňa kotlíkového gulášu, do populárnej súťaže (najmä pre konzumentov) sa neprihlásil dostatočný počet záujemcov. Takže, vy všetci, ktorí viet, že varíte ten najchutnejší guláš v šírom kraji, budúci rok, prosím, nezanedbajte prihlášku. Chýbali ste našim chuťovým bunkám.

Víťaz Burko s majiteľkou Zuzkou

Prihlášku ale nezanedbali majitelia petržalských orieškov, a tak bolo z čoho vyberať. Prišla aj minuloročná ušatá víťazka Lajka. Tentoraz porotu očaril okatý útulkáčový kríženec Burko, ktorého majiteľkou je 12-ročná Zuzka Kobrtková.  Burko je nielen najkrajším, ale aj najšikovnejším Petržalským orieškom, vo voľnom čase sa totiž venuje agility a dogdancingu. Na požiadanie predvedie otočku, slalom cez nohy, pusu, high five a ďalšie triky.

Šikovné Petržalčatá z tanečných škôl

Kým v zadnej časti Závodiska ešte len chystali technici a zvukári veľké pódium na večerný program, na detskej scéne divákov od desiatej doobeda zabávali divákov petržalské tanečné školy, kúzelník I. Lučanič,  speváčka Mia či víťazi speváckej súťaže Pop Hit.

Divadlo pod Hríbom a jeho diváci

A kúsok bokom sa konali divadelné predstavenia Divadlo pod Hríbom pre najmenších. Prezentovať svoje aktivity sa prišli aj petržalské stredné školy a organizácie tretieho sektora ako PSC Impulz, DSS Kampino, NO Lepší svet.

Tesne pred vypuknutím galakoncertu sa divákom predviedli aj seniorské súbory Petržalčanka a Melódia. Aktívnejší poslucháči mohli využiť ponuku tančiarne s hudobným sprievodom skupiny Saturn.

                                                        Galaprogram

Bratislavská new-age popová skupina King Shaolin, prešovská multižánrová kapela Heľenine oči, petržalský raper Plexo, jedinečný Pressburger Klezmer Band, anglický rocker Chris Norman a česká pop rocková kapela Chinasky – to sú mená, ktoré lákali na hlavný večerný program dní Petržalky.

Jan Hurtíl&Bufet

Ešte pred nimi ale veľké pódium patrilo víťazom petržalských hudobných súťaží.  Najprv sa predstavili Jan Hurtík&Bufet, ktorí boli najlepší v Súťaži amatérskych skupín. A po nich Rasdalman, tí o svojich kvalitách presvedčili porotu v súťaži Petržalská baretka. Rasdalman verí, že svojimi piesňami dokáže vyvolať zmeny v ľudskej psyché a vraj aj zmeny počasia.  Potvrdené, sotva dospievali, spustil sa z oblohy dážď.

King Shaolin

Našťastie to bola zmena len dočasná a kým dospievali a dohrali moderní a perspektívni King Shaolin (žiadne efektné kung-fu kúsky neboli), mohli návštevníci dáždniky odložiť. A komu bolo zima – tomu prikúrili Heľenine oči. Ich energickú muziku a chytľavé skladby aj v prešovskom dialekte sprevádzali ohňové efekty.

Poriadne rozohriate publikum si po nich prevzal „domáci“ Plexo, rapujúci o tom, čo sa deje jemu v hlave a ako vidí svet okolo nás. Dobrý aj zlý. Real. Pressburger Klezmer Band je kapelka, ktorá má rada tenečnú hudbu strednej a východnej Európy s emóciami, spievanú v rozličných jazykoch. Ak máte radi kvalitnú world music, tak vás určite potešili aj v sobotu. Chris Norman a jeho nežný chraplák – naživo a celkom originál v Petržalke. Skvelý výber, Petržalka! A na záver programu hosť od susedov – Chinaski. To už bola lúka pred pódiom tradične plná zábavychtivých Petržalčanov, pivo tieklo potokom a spievalo sa z plného hrdla.

No a ako sa na poriadnu oslavu patrí, nechýbal ani ohňostroj. O rok zase dovidenia!

Michaela Dobríková

Foto – autorka

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky