INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Otvorený list primátorovi Bratislavy Milanovi Ftáčnikovi

Otvorený list primátorovi Bratislavy Milanovi Ftáčnikovi

Protestujeme, pán primátor!

Z Petržalských novín sme sa dozvedeli, že hlavné mesto má v pláne zriadiť v budove bývalej materskej škôlky na Vyšehradskej ulici č. 17 denné krízové centrum pre bezdomovcov.

Petržalku, konkrétne Lúky V, sme začali osídľovať v rokoch 1980-1981. Prežili sme ťažké časy. Zároveň sa stavalo, bývalo, chodili sme do práce, vychovávali deti. Tých bolo „ako smetí“. Pravdou je, že Petržalka nemala dobré meno, ľudia na ňu nadávali, vyjadrovali sa o nej dehonestujúco. Bývať v Petržalke znamenalo niečo podradné. Ale v posledných rokoch sa z Petržalky stáva veľmi lukratívna štvrť, ľudia si ju pochvaľujú a radi tu bývajú. Naše deti už majú svoje deti a všetci chceme, aby vyrastali v bezpečí a príjemnom prostredí. Panelové domy si obnovujeme, sú tu veľké trávnaté plochy, krásne stromy, proste radosť bývať. Je tu všetko, čo patrí k spokojnému životu v meste.

A Vy nám sem, medzi naše domy, v ktorých si spokojne všetci bývame: deti, mladí, starí, chcete len tak umiestniť krízové centrum pre bezdomovcov? S tým rozhodne nesúhlasíme a protestujeme proti tomu! Viete si predstaviť, čo by sa tu začalo diať? Bezdomovci sú opití, vulgárni, oplzlí, drzí, špinaví, vysmievajú sa, urážajú, rozhadzujú fľaše, smeti. V bezprostrednej blízkosti sporného objektu sa nachádza základná škola Narnia, konzervatórium a veľmi vyhľadávané detské ihrisko Jama. Je tu obrovský park. A naše deti majú vyrastať vedľa asociálov?! Kde my, obyvatelia Petržalky Lúky V, k tomu prídeme, aby sme ich mali tolerovať?! Pre nás, ktorí sme riadnymi občanmi tohto mesta a tohto štátu, ktorí si plníme svoje povinnosti, chodíme riadne do práce, staráme sa o svoje rodiny, pre nás je toto od vás ponižujúce! Všetko naše úsilie a peniaze, ktoré sme venovali do obnovy svojich bytov a domov týmto vyjde navnivoč.

Bezdomovci dosť znepríjemňujú život po celom meste: hyzdia celé mesto, ležia na lavičkách, rozvaľujú sa kade-tade, obsadzujú zastávky mhd, fajčia tam a pijú alkohol, taktiež znečisťujú sedadlá v krásnych nových autobusoch. Revízori sa im doslova vyhýbajú a policajti ich ignorujú. Ak mesto chce pomôcť bezdomovcom, nech vybuduje pre nich centrum niekde úplne mimo mesta s tým, že odtiaľ nebudú cestovať do mesta, ani po meste sa nebudú potulovať. Tí, ktorí budú mať záujem pracovať, tí môžu prísť do mesta, ale ostatní budú zostávať v objekte.

Vážený pán primátor, apelujeme na Vás a dôrazne žiadame zrušiť akékoľvek zámery o zriadenie krízového centra pre bezdomovcov na Vyšehradskej ulici č. 17. Je to bývalá materská škôlka, momentálne dosť schátraná, ale je začlenená medzi naše domy v krásnom prostredí. Keby hlavné mesto zrenovovalo tento objekt, mohla by tam byť znovu materská škôlka, jasle, prípadne dom pre seniorov, lebo tých je čím ďalej viac. Pri dobrej vôli by sa tam vmestili aj škôlka, aj seniori. V krásnom parku by sa mohli nerušene prechádzať. Príďte sa sám presvedčiť o pravdivosti tohto tvrdenia. Zrušte rozhodnutie o zriadení krízového centra pre bezdomovcov a vytvorte v objekte zariadenie, s ktorým budeme súhlasiť. Urobíte dobrý skutok a my si Vás budeme vážiť.

Prebieha petícia. Obyvatelia Petržalky Lúky V sa pod ňu podpisujú, čím vyjadrujú svoj nesúhlas so zriadením krízového centra pre bezdomovcov na Vyšehradskej 17. Akonáhle bude petícia ukončená, doručíme Vám ju.

S pozdravom

Obyvatelia Petržalky Lúky V

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky