INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Nič proti pomoci, ale…

Nič proti pomoci, ale…

Aj keď trochu oneskorene, ale úprimne ďakujem redaktorovi Rudolfovi Gallovi za článok Deťom vstup zakázaný!?, pretože rozobral problémy, ktoré nás, obyvateľov, veľmi trápia.

Ako obyvateľka domu na Vyšehradskej 15 mám roky pred očami skazu bývalej škôlky na Vyšehradskej 17, na ktorú mám každodenný výhľad priamo z okien. Neuveriteľná špina, premnoženie mačiek a prespávanie bezdomovcov, ktorí sa do objektu dostali cez rozbité okná sú „ozdobou“ nášho bývania. Už pred časom sme sa snažili zistiť, prečo je tento objekt v tak zanedbanom stave, ale nedopátrali sme sa nijakého výsledku – alebo len nejasných a vyhýbavých odpovedí. Až pán Gallo otvorene a bez príkras pomenoval všetky problémy, zistil, komu objekty patria a pevne verím, že sa aj dopracuje ku konečným odpovediam. Ako som si všimla, nebýva u neho zvykom zastať na polceste a za tento postoj mu patrí naša vďaka.

Vyšehradská slepá ulička je zahltená autami, ktoré privážajú a odvážajú deti do troch súkromných škôl, čo už samo o sebe je pre nás dosť obťažujúce, ale žiť s pocitom, že sa tu zriadi denné centrum pre bezdomovcov je už nad naše sily. Nikto z nás si ani nedokáže predstaviť, čo pod pojem denné centrum patrí a či sa nám tu budú schádzať bezdomovci zo širokého okolia. Nič proti pomoci chudobným a potrebným, ale táto husto zastavaná časť podľa nášho názoru nie je pre tento projekt vhodná, hlavne, keď sa všetky mamičky z nášho okolia trápia, kam z deťmi po skončení materskej dovolenky.

Dana Bartovičová,

Vyšehradská 15,

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky