INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Veterán Jacky je pes sympaťák

Veterán Jacky je pes sympaťák

Po siedmich rokoch súťaž Pes sympaťák zmenila miesto konania. Zo záhrady pri Horárni v Horskom parku, ktorá jej už kapacitne nestačila, sa presťahovala na dunajskú hrádzu, asi 3 km za novou vilovou štvrťou Slnečnice. Prostredie uprostred prírody pripomínalo amfiteáter: Hľadiskom bol svah hrádze, z ktorého mohol každý pozorovať, čo sa dialo dole na rovnom teréne zakončenom dunajským ramenom. Akcia mala jediné mínus – nepríjemný vietor, ktorému sa však podarilo rozohnať všetky dažďové mraky…

Daj labku, popros, umri, váľaj sudy, otočka – aj takými povelmi psičkári navigovali svojich štvornohých miláčikov, ktorí sa uchádzali o titul Pes sympaťák 2013. Už tradične na súťaži zazneli silné príbehy. Napríklad o maltézačke Molly, ktorá pomáha pri terapii chlapčekovi s autizmom. Keď sa ocitla v útulku v Orechovej Potôni aj s piatimi mláďatkami, bola na zaplakanie. Jej necitlivý majiteľ si z nej spravil doslova stroj na šteniatka, ktorý mu mal prinášať peniaze. „Keď zrušil chov, vyhodil ich do poľa,“ priblížili osud psej rodinky dobrovoľníčky z útulku. Osud rozkošnej sučky natoľko chytil divákov za srdce, že ju počtom odovzdaných hlasov posadili na najvyšší stupienok – v kategórii „junior“ získala zlatú medailu.

1.Jacky s titulom Pes sympaťák.
Jacky s titulom Pes sympaťák.

Titul Pes sympaťák pre rok 2013 získal Jacky, osemročný jack rusel Staromešťanky Andrey Jaškovej, ktorý sa stal súčasne víťazom v kategórii veteránov. Očaril publikum natoľko, že mu dalo najviac hlasov. Z petržalských havkáčov sa najviac darilo 11-ročnému krížencovi Uškovi (titulna fotka), ktorého na hrádzu doviedla Martina Habáková. V kategórii „veterán“ získal 3. miesto.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky