INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Minulotýždňová povodeň dala zabrať Petržalke aj Petržalčanom

Minulotýždňová povodeň dala zabrať Petržalke aj Petržalčanom

Pod vodou sa ocitli Tyršovo nábrežie, LIDO, lodenica a lužné lesy až po ochrannú hrádzu. Najviac zasiahnuté boli takzvané inundačné pásma, čiže plochy na to určené. Krízový štáb mestskej časti počas záplav pravidelne monitoroval situáciu a priebežne informoval obyvateľov prostredníctvom médií aj na webovej stránke mestskej časti Bratislava-Petržalka. Obyvateľov rizikových ulíc – Kočánkova, Klokočova a Májova – poučili pracovníci mestskej časti Bratislava-Petržalka v spolupráci s políciou o postupe v prípade evakuácie. Situácia na území Petržalky bola celý čas pod kontrolou, aj napriek tomu, že mnoho obyvateľov Bratislavy nerešpektovalo pokyny a odporúčania petržalskej samosprávy a záchranných zložiek. Práve pre nezodpovednosť ľudí musela byť uzatvorená Viedenská cesta a hrádza. „Napriek tomu, že stále pretrváva mimoriadna situácia, ktorá bola vyhlásená v Bratislave v súvislosti s povodňami, situácia je stabilizovaná a naďalej ju monitorujeme. Našťastie neprišlo k ujme na zdraví ani na životoch obyvateľov. Petržalka už začala s likvidáciou následkov na zaplavených územiach. Ďakujem všetkým záchranným zložkám, dobrovoľným hasičom, členom krízového štábu a samozrejme obyvateľom Petržalky za zvládnutie tejto náročnej situácie,“ povedal v súvislosti s udalosťami uplynulého týždňa starosta Vladimír Bajan.

Obrazek0013

Voda postupne ustupuje zo zaplavených častí, avšak mestská časť Bratislava-Petržalka naďalej žiada obyvateľov, aby sa vyhli lužným lesom ako aj Sadu Janka Kráľa. Pôda je stále podmáčaná a pretrváva riziko pádu stromov. Zver z lesov sa ešte stále zdržiava v blízkosti panelákov a chce postupne migrovať späť, brániť im v tom však môžu jednak vozidlá a jednak majitelia psov, ktorí svojich miláčikov nemajú na vôdzkach. Psi zver naháňajú a to komplikuje jej návrat. Petržalka žiada všetkých, aby boli voči migrujúcej zveri maximálne opatrní, tak, aby sa predišlo možným kolíziám najmä na Dolnozemskej a Panónskej ceste a na hrádzi.

Väčšina územia sa postupne vracia do pôvodného stavu. Časť to zvládne bez našej pomoci, tá väčšia časť však počíta s pomocou samosprávy. Pracovníci úradu najprv zmapujú rozsah škôd a naplánujú ich rekonštrukciu či revitalizáciu. Niektoré škody budú odstránené už koncom tohto týždňa, iné – ako napríklad detské ihrisko na Tyršovom nábreží – si vyžiadajú oveľa viac času a aj peňazí na ich opravu. O trpezlivosť žiada samospráva aj obyvateľov Petržalky, nakoľko v týchto dňoch je potrebné sústrediť sa na práce spojené s likvidáciou následkov povodní. Z tohto dôvodu môže na niektorých miestach údržba zelene či detských ihrísk meškať.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.