INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Zo športového klubu Pengym vychádzajú olympionici

Zo športového klubu Pengym vychádzajú olympionici

Boris Mlsna, prezident  Slovenskej asociácie fitnes, kulturistiky a silového trojboja, medzinárodný rozhodca a diplomovaný tréner IFBB je zároveň spolu s manželkou Gabikou,  trojnásobnou majsterkou sveta a dvojnásobnou majsterkou Európy vo fitness,   aj majiteľom športového klubu Pengym v Petržalke, ktorý má 1 800 metrov štvorcových.

,,Toto fitnescentrum sme vybudovali aj s kolegom, ten však časom zo spoločnosti odišiel, takže jeho majitelia sme už iba moja manželka a ja. Pengym prevádzkujeme od roku 1994, takže je to už dosť dlhý čas. Odvtedy sa o stredisko staráme a bojujeme s rôznymi problémami a prekážkami. Pred takými šiestimi rokmi sme sa spojili a prenajali priestory pre gymnastické centrum, ktoré u nás pôsobí na najvyššej úrovni na čele s reprezentáciou. Odtiaľto vychádzajú olympionici, najnovším príkladom je Barbora Mokošová, ktorý vlani štartovala na OH v Rio de Janeiro. Pripravuje sa tu gymnastická reprezentácia a úžasné deti, ktoré tu cvičia každý deň. Pre športovcov je dobré, že tu tak dlho fungujeme. Robíme, čo sa len dá, aby sa u nás dobre cítili a mali vytvorené kvalitné podmienky na prípravu,“ vraví B. Mlsna.

Manželia Mlsnovci

Pengym klub bol otvorený ako fitnescentrum, ďalej je tu aerobiková sála a pripravujú sa tu ešte aj gymnasti.  ,,Spolu s manželkou podávame pomocnú ruku aj  športovcom z menej populárnych športov a snažíme sa vychádzať v ústrety aj mladým, začínajúcim alebo takým, ktorí nemajú možnosti sa kvalitne pripravovať. Takže, okrem kulturistov a fitnestiek sme prichýlili aj trojbojárov, strongmanov, v minulosti k nám chodili zápasníci, bol to celý reprezentačný výber. Nedávno nás navštívil Ivan Godor, majster sveta v thajskom boxe, takže sa k nám utiekajú rôzni športovci. Samozrejme, platí to aj pre verejnosť, ktorá dostatočne využíva svoje určené hodiny v týždni od 7. do 22. h a cez víkendy od 8. do 22. h. Z Pengym klubu sme chceli urobiť športové centrum a hoci sa o neho stará eseročka, na jeho vybudovanie by sme potrebovali dosť financií. Len tak sa rozširovať na základe nejakých podnikateľských aktivít nemá význam. Potrebovali by sme získať nejaké eurofondy na šport. Veľmi si však vážime podporu starostu Petržalky Vladimíra Bajana, v minulom mesiaci bol aj u nás a rozprávali sme sa o lepšom využití tohto centra. Bojujeme s takými vecami, ako aj inde, s energiou, treba niečo vymeniť, opraviť. Chodia k nám aj rôzni známi ľudia, herec Milan Kňažko, Ivana Horná, aktuálna majsterka Európy v silovom trojboji, Fridrich Matej, slovenský rekordér v tlaku na lavičke, či tanečník Jaro Bekr.  Všetci tréneri, ktorí u nás pôsobia, majú licencie a svoje kvality, vždy si ich najprv vyskúšame.“

Od 3. do 8. mája sa uskutočnili  v známom španielskom letovisku Santa Susanne  IFBB majstrovstvá Európy v kulturistike a fitness.  ,,Do dejiska šampionátu sme odišli s veľkým 60-členným tímom a so 45 športovcami. Samozrejme, každú účasť vo finále by sme si veľmi vážili. Máme mladý tím, lebo niektoré stálice túto sezónu vypúšťajú,  ako napríklad Timea Trajtelová, ktorá je medailistkou z posledných ME,“ dodal ešte B. Mlsna.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky