INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

V Petržalke sa bude variť pivo Engerau

V Petržalke sa bude variť pivo Engerau

Tak už sme sa dočkali, Petržalka má oficiálne svoj prvý kamenný remeselný pivovar. A bude sa v ňom variť pivo Engerau. Pivovar Hops na Vilovej ulici vedú dvaja páni, ktorí si ním splnili sen – Richard Hajdin a Ján Huska. Ako vravia, pivo si varili odjakživa a vás pozývajú už v stredu 1.júna, aby ste k nim prišli ochutnať pravé petržalské, poctivo uvarené a odležané pivo. Staré receptúry, nové technológie. Každému podľa jeho chuti – svetlý, polotmavý i tmavý ležiak, IPY a APY, či čierne čokoládové pivo pre dámy.

pípy pivové

Certifikovaný sládek pivovaru, Richard Hajdin verí, že ich tri tisícky litrov každý mesiac spoľahlivo zvlažia smädné hrdlá Petržalčanov. Vsadil na poctivý proces prípravy, z osobitne namiešaných odrôd kvalitného slovenského jačmeňa a českého chmeľu. Nedá dopustiť na staré tradičné postupy, jeho pivo si v pokoji kvasí a „frfle“ v spilke a potom dva až štyri týždne „leží“, aby naplnilo svoj názov. Žiadne umelé urýchľovanie, ale skutočné varenie dobrého piva, tak ako ho má rád.

pivovar

Pivovar Hops ponúka štýlové posedenie v atmosfére starej Petržalky, či na tienenej terase, a vybrať si tam môžete z jedálneho lístka, kde kraľuje špeciálne k pivu vyberaná Vára starej mamy. Pivo vám k nej načapujú z na mieru vyrobených píp, aby bolo neprepenené a správne vychladené na „siedmy schod“. Pre maškrtné jazyky sú pripravené i jeho špeciálne príchute. Receptúra petržalského piva Engerau je dobre stráženým tajomstvom podniku a zaujatie pre vec jeho majiteľov sľubuje naozaj príjemný chuťový zážitok.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky