INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Boj s veternými mlynmi

Boj s veternými mlynmi

      Na  Pečnianskej ulici bývam od doby čo postavili sídlisko. S pribúdajúcim časom vzrastá počet obyvateľov a teda celkom logicky i áut. Výsledkom je problém s parkovaním Stačilo, že sa v Inchebe koná výstava a domáci majú problém. Nech to vezme čert, tie tri dni sme sa vždy nejako vynašli. Kritické to bolo v nedeľu večer. To bol čas, kedy sa nájomníci vracali za prácou do Bratislavy. Nevadí, stále sme nejaké to miesto našli. A to vďaka tomu, že pred domom sme mali prázdny pozemok, na ktorom sme roky parkovali.

Problém prišiel doslova z hodiny na hodinu. V posledný marcový pondelok večer som odstavila auto na parkovisku a v utorok ráno keď som sa vybrala do práce som zbadala, že brána na parkovisku je zavretá, stojí pred ňou pán v oranžovej veste a snaží sa niečo vysvetliť vodičovi ktorý sa snažil vojsť parkovisko.  Začali sme tušiť, že najhoršie obavy sa naplnili. Beznádej a hlavne bezmocnosť donútila ľudí, aby sa spojili a začali konať. Začalo sa zisťovať čo staviteľ Polyfunkčného objektu budov Einsteinova smie a čo nie.

Pozemok dostal plot a strážnika, ten problém s parkovaním nemá
Pozemok dostal plot a strážnika, ten problém s parkovaním nemal

Táto výstavba bola istý čas viac ako nereálna. Staviteľ nedokázal splniť podmienku územného rozhodnutia  – vybudovať vjazd z Einsteinovej ulice. A my sme mohli ďalej spokojne spávať. Prišiel však deň kedy majiteľ pozemok oplotil a zdalo sa, že sa po rokoch tesne pred vypršaním stavebného povolenia (platilo do 7.4.2016) rozhodol stavať. Po otázke na stránke odkazprestarostu.sk do akej miery a kto bude riešiť parkovanie pre zhruba 300 ľudí, sa dočkali len vlny kritiky od tých, ktorí v Petržalke nebývajú a jednej jedinej alibistickej a nepostačujúcej odpovede zo samosprávy. Tá znela, že nikto nie je povinný zabezpečovať náhradné riešenie a každý z nás mal možnosť zaplatiť si vyhradené parkovanie. Teraz sa už ale v okolí našej bytovky nedá vyhradené parkovisko ani zaplatiť.

parkovanie Pečnianska

V každom prípade stavebné povolenie vypršalo a pri kontrole štátneho stavebného dozoru bolo zistené, že žiadne stavebné práce sa v riadnom termíne neuskutočnili. Stavať sa teda nesmie. Otázkou však naďalej ostáva, čo sa bude diať ďalej. Je to jednoducho boj proti veterným mlynom a pokiaľ kompetentní nebudú brať do úvahy potreby obyvateľov, môžu sa robiť blokády, spisovať petície, skúšať to po dobrom aj po zlom a nevyrieši sa nič. Brána ostáva naďalej zamknutá a problém s parkovaním nevyriešený.

Oľga Špániková

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky