INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalka pokračuje v jarnom upratovaní

Petržalka pokračuje v jarnom upratovaní

Po brigáde na Chorvátskom ramene, do ktorej sa zapojila takmer stovka dobrovoľníkov, úradníkov a seniorov, pripravila mestská časť ďalšiu pravidelnú akciu smerujúcu k čistejšiemu prostrediu. Petržalčania sa budú môcť opäť zbaviť nepotrebných starých vecí veľkých rozmerov, najmä nábytku, matracov, či menšieho stavebného odpadu.

V priebehu šiestich po sebe nasledujúcich víkendov rozmiestni samospráva veľkokapacitné kontajnery postupne na 90 miestach po celej Petržalke vždy v piatok. Naplnené ich bude zmluvná spoločnosť odvážať nasledujúci pondelok. Harmonogram pristavovania kontajnerov je naplánovaný od 23. mája do 27. júna 2014 (harmonogram TU) . Petržalská samospráva v tejto súvislosti žiada obyvateľov, aby boli ohľaduplní k ostatným obyvateľom a odpad pred uložením do kontajnera upravili na čo najmenšiu možnú veľkosť a šetrili tak miestom. Stávalo sa totiž, že kontajnery boli síce na prvý pohľad plné, ale keby obyvatelia rozmontovali alebo rozbili odpad na menšie kusy, zmestilo by sa tam odpadu aj dvakrát toľko a ostatní obyvatelia ho nemuseli ukladať vedľa kontajnera. Takto uložený odpad musí zmluvná spoločnosť odpratávať navyše, čím mestskej časti – a teda samotným Petržalčanom – vznikajú dvakrát vyššie náklady. Taktiež samospráva prosí motoristov, aby nevhodným parkovaním svojich áut nebránili bežnej manipulácii s veľkorozmerným kontajnerom.

bordel pri kontajneroch

Petržalka chce aj touto cestou umožniť svojim obyvateľom jednoducho a rýchlo sa zbaviť starých a nepotrebných vecí a predísť tak zbytočnému znečisťovaniu prostredia. Najmä staré kusy nábytku a matrace voľne položené pri kontajnerových stojiskách často končia v rukách bezdomovcov a následne vytvárajú nepekné “scenérie” po celej mestskej časti. Okrem tejto možnosti majú obyvatelia stále možnosť likvidovať iný ako komunálny odpad počas celého roka aj v Zbernom dvore na Čapajevovej ulici, a to len na základe preukázania sa trvalým bydliskom v Petržalke. Petržalská samospráva už teraz pripravuje aj bezplatný zber elektrických spotrebičov v spolupráci so spoločnosťou Envidom. „Po úspešnom zbere v decembri minulého roka, kedy sa vyzbieralo 6 ton elektroodpadu, zahrnieme aj túto formu „očisťovania“ Petržalky do našich pravidelných akcií pre obyvateľov,“ povedal starosta Vladimír Bajan.

 

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky