INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Ihrisko či športovisko?

Ihrisko či športovisko?

Vynovené námestie je pýchou celého Ovsišťa. Nám však zavolala čitateľka, ktorej tam predsa len niečo chýba. Námestie má rovno pod oknami a podľa jej názoru by naň mohlo pribudnúť detské ihrisko. Informovali sme sa preto na miestnom úrade, či priestor ešte doplnia hracími prvkami. Dozvedeli sme sa, že takáto investícia nie je naplánovaná ani v rozpočte.

Malá anketa v priestore námestia priamo medzi mamičkami drobcov však prekvapujúco ukázala, že im ihrisko nechýba. Na vysvetlenie dodali, že sotva dve minúty chôdze od námestia sa nachádza pekne vybavené a oplotené ihrisko. Okrem toho je obkolesené stromami, ktoré v lete poskytujú príjemný chládok.

Detské ihrisko sa skrýva neďaleko za stromami vpravo
Detské ihrisko sa skrýva neďaleko za stromami vpravo

Ktovie, aká bude napokon podoba námestia. Možno z iniciatívy iného občana pribudnú „hracie“ prvky pre dospelých – fitnes stroje, ktoré čoraz častejšie vídať na detských ihriskách. A kým sa deti budú hrať na ihrisku, dospelí budú na námestí aktívne relaxovať na stepperi či posilňovať si deltové svaly.

Iniciatíve občanov sa medze nekladú. Ak máte vážny záujem, miestny úrad vám bude nápomocný. A to sa netýka len prípadu ihriska na Ovsišťskom námestí. Ak máte chuť a odvahu zapojiť sa aktívne do skrášlenia Petržalky, začnite. Požiadajte o pomoc napríklad aj poslancov svojho obvodu. Určite sa potešia, že vám osud vášho okolia nie je ľahostajní a vy spoznáte človeka, ktorý vás zastupuje pri rozhodovaní o každodennej podobe nášho sídliska. Ich mená a kontakty nájdete na webovej stránke MČ Petržalka. Alebo sa informujte na čísle 02/6828 6822.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky