INZERCIA  +421 905 273 416, +421 905 273 414

Za čo trestá OLO ľudí?

Za čo trestá OLO ľudí?

S vyprázdnením kontajnerov na domový odpad býva problém, keď nejaký ľahostajný vodič odstaví svoje auto rovno pred stojiskom. Smetiarom neostane iné, len odísť bez splnenia svojej povinnosti. Nezaujíma ich, že auto nepatrí nikomu z ľudí bývajúcich v dome, ku ktorému stojisko patrí. Prečo aj?

Trest však dopadne v plnej sile práve na hlavy tamojších obyvateľov – v podobe nevysypaných smetí. Do ďalšieho zvozu sa totiž v prístrešku navŕšia plné vrecia, lebo kapacita kontajnerov je vyčerpaná. Hoci sú vrecia uzavreté, neroztrhané a vzorne zložené na zemi v uzamknutom prístrešku, pracovníci OLO s nimi spravia krátky proces: Nahádžu ich na kopu. Svojmu mercedesu, v útrobách ktorého končia tony odpadkov, ponúknu len obsah kontajnerov. Pýtate sa prečo? Lebo kŕmenie smetného vozidla vrecami s domovým odpadom nepatrí k ich povinnostiam, hoci by ste ich aj navoňali a obviazali ružovou mašličkou!

Pred vysypaním košov
Pred vysypaním košov

Možno si smetiari neuvedomujú, že takto dvakrát trestajú nevinných ľudí platiacich za služby OLO. Najprv preto, že nedokázali zabrániť parkovaniu pred „svojím“ kontajnerovým stojiskom, hoci na to nemajú žiadne páky! Ibaže by sa rozhodli po nociach hliadkovať, aby prípadného nespratného vodiča spacifikovali… Druhý trest spočíva v upratovaní po smetiaroch. Vrecia nahádzané do rohu murovaného prístrešku sa totiž neraz poškodia a ich obsah vysype na zem. A tak treba zobrať lopatu, metlu a dať všetko do poriadku. Keby nebodaj prišli inšpektori poriadku, mohol by z toho byť aj trest tretí – finančná pokuta za znečistenie verejného priestranstva.

Po vysypaní
Po vysypaní

Iba márnomyseľní sa nazdávajú, že cieľom firmy OLO zriadenej hlavným mestom je pomáhať v slovenskej metropole udržiavať čistotu a poriadok. Nie je to tak. Jej úlohou je odvoz a likvidácia odpadu. Ostatné je na ľuďoch, ktorí jej za to platia.

 

Foto: 1. Pred odvozom.

2. Po odvoze smetí.

 

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 416, 0905 273 414
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201