INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

V Petržalke už máme tržnicu

V Petržalke už máme tržnicu

Dopyt po čerstvých a „autentických“ potravinách od lokálnych producentov nenechal na seba dlho čakať ani v najväčšej mestskej časti v Bratislave. V Petržalke na Bratskej ulici 3 vyrástla nová tržnica, ktorá sľubuje obyvateľom najčerstvejšie potraviny z Dvorov, Lúk a Hájov, kvalitné farmárske výrobky, ale aj služby. Dňa 6. apríla 2018 sa uskutočnilo jej oficiálne otvorenie aj za účasti predstaviteľov našej mestskej časti – prednostu Miroslava Štefánika a zástupcov starostu Jána Bučana a Michala Radosu.

„Vítame novú kvalitu, ktorú tržnica zamerala predovšetkým na domácu produkciu. Svojím logom, sloganom a celým dizajnom skutočne do Petržalky zapadli. Tento projekt naša mestská časť od začiatku podporovala, páči sa mi, že ho nepoňali len pro zákaznícky, ale aj komunitne a verím, že sa nám postupne podarí prepojiť aktivity mestskej časti s týmto priestorom,“ povedal prednosta MÚ Miroslav Štefánik.
Okrem 16 stánkov bude v tržnici aj dvanásť špeciálnych predajní, ako napríklad drogéria, lekáreň či potreby pre domáce zvieratá. Súčasťou tržnice je aj supermarket Kraj a štyri prevádzky so službami. V nich nájdu Bratislavčania napríklad kvetinárstvo či nechtové štúdio. Na trhovisku bude aj šesť gastroprevádzok. Zóna občerstvenia ponúkne slovenskú klasiku, moderný street food či domáce palacinky.

„Petržalka má z minulosti svoju pozitívnu skúsenosť s trhoviskami, ktoré tu boli veľmi populárne. Som veľmi rád, že do Petržalky prichádza zaujímavý a moderný koncept tržnice, ktorý zvyšuje atraktivitu služieb v našej mestskej časti. Navyše v rámci tohto priestoru nepôjde iba o nákupy, ale bude tu príležitosť stretávať sa aj pri rôznych voľnočasových aktivitách. Želám tomuto projektu úspech, aby bol obľúbeným miestom pre Petržalčanov,“ povedal na oficiálnom otvorení prvý zástupca starostu Bučan.

Tržnica má plochu 4 931 m2 a pri nej sa nachádza parkovisko s kapacitou 139 miest. To umožňuje pohodlné parkovanie pre všetkých návštevníkov a zároveň poskytuje priestor pre outdoorové aktivity, ako príležitostné trhovisko či detské ihrisko. TERNO do projektu investovalo 2,9 mil. eur a ponúkne 46 pracovných miest.Petržalská tržnica bude otvorená denne od 7.00 do 21.00 h.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky