INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

…lebo sa nás to týka

…lebo sa nás to týka

Koniec marca a začiatok apríla patrí už tradične jarnej očiste Petržalky. Zapojilo sa do nej množstvo dobrovoľníkov, ktorým nie sú ľahostajné priestory pri domoch, ihriská, ale ani lužné lesy, brehy Dunaja a Chorvátskeho ramena. Zelená hliadka už piatu sezónu organizuje čistenie petržalských lužných lesov.

Ideme na to

Dobrovoľníci tento rok na začiatku jari vyčistili od odpadkov aj dunajské brehy medzi Starým mostom a mostom Apollo. Zástupcovia Zelenej hliadky  rozdali dobrovoľníkom rukavice, igelitové vrecia a s chuťou sa pustili do zbierania odpadkov. O niekoľko desiatok minút začali  vynášať z lesa  plné vrecia odpadkov od výmyslu sveta. Priniesli časti počítačov, televízorov, kusy nábytku, plastové fľaše a iný odpad, ktorý do prírody iste nepatrí. Tieto lesné upratovacie akcie Zelenej hliadky budú  pravidelne pokračovať až do konca novembra.

Študenti Hotelovej školy Na Pántoch
Študenti Hotelovej školy Na Pántoch

Do Týždňa čistoty sa celkovo zapojilo 15 skupín občanov, ktoré tvorili jednotlivci,  ale čistili aj 50-členné skupiny. Petržalský miestny úrad im poskytol  približne 350 ks 120-litrových vriec. Počas akcie vyčistili tieto lokality:  Kopčianska ulica – okolie ihriska Ulita, okolie materského centra Budatko, ihrisko na Fedinovej ulici a jeho okolie, lesík pri Závodisku, za Bradáčovou, pri vodáckom klube Dunajčík, vstup na cyklodráhu na Viedenskej ceste či okolie Chorvátskeho ramena na úrovni ulíc Holíčska a Topoľčianska.

Zbieranie v lese

Ešte zostáva vyčistiť ďalšie úseky brehov Chorvátskeho ramena. Bližšie informácie si prečítajte na 2. strane

Pocitace z lesa

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky