INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalka upratuje

Petržalka upratuje

Týždeň čistoty v Petržalke, ktorý mestská časť vyhlásila po druhý raz, sa stáva čoraz obľúbenejším pre mnohých, ktorí spolu so susedmi a kamarátmi prispeli k uprataniu svojho blízkeho okolia. Všetkým, ktorí sa do akcie zapojili, patrí vďaka a viera, že sa z tejto aktivity stane tradičné podujatie, akým je napríklad čistenie Chorvátskeho ramena.

Jubilejný 20. ročník sa uskutoční 22. apríla od 9.00 h. “Zmenou oproti minulým obdobiam je pridanie piateho stanovišťa pod Dolnozemskou, odkiaľ sa bude postupovať smerom k Medissimu,“ prezradila vedúca oddelenia životného prostredia Zuzana Juhásová a dodala, že tak ako po minulé ročníky, opäť zabezpečili vrecia, rukavice, náradie a pekné počasie. Chýbať nebude ani malé občerstvenie od spoločnosti Straubyt. Potápači z klubu OCTOPUS vyčistia v piatok koryto v okolí premostenia na Antolskej a v sobotu aj ďalší úsek jazera Veľký Draždiak.

Lesik (1), neporiadok

Jarné upratovanie brehov Dunaja je ďalšou akciou, do ktorej sa mestská časť zapojila poskytnutím vriec, rukavíc a zabezpečením odvozu vyzbieraného odpadu. Čistenie petržalského brehu v lokalite bývalého kúpaliska LIDO organizuje Vodácky klub Dunajčík, ktorý v Petržalke pôsobí už viac ako 90 rokov. Do aktivity sa zapojili aj Staré Mesto a Karlova Ves. Štart je na troch stanovištiach už 2. apríla o 9.00 h.

Kopcany , neporiadok

V sobotu 14. mája obyvateľom Petržalky bezplatne odvezie spoločnosť Envidom nepotrebné elektrospotrebiče na ekologickú recykláciu. Stačí najneskôr do 11. mája kontaktovať petržalský miestny úrad osobne počas stránkových dní, telefonicky alebo mailom a nahlásiť druh a počet spotrebičov, meno, adresu a, samozrejme, kontakt.

V termíne od 1. apríla do 15. mája bude na území Petržalky aj celoplošná deratizácia. V tomto období sú povinné vykonať deratizáciu aj všetky právnické a fyzické osoby – podnikatelia vo svojich prevádzkach, mestská časť zabezpečuje deratizáciu len na verejných priestranstvách. Ak to bude potrebné a výskyt hlodavcov budú obyvatelia aj naďalej nahlasovať na oddelenie životného prostredia, postará sa samospráva o mimoriadnu (opakovanú) deratizáciu.

Kopcany 3, čistota, upratovanie

 

Čo sme už vyčistili?

Ešte pred oficiálne vyhláseným Týždňom čistoty sa na mnohých miestach v Petržalke už vo veľkom upratovalo.

O  Brigádu na Budatínskej 41- 43 a v okolí Strečnianskej zorganizoval Michal Tkáčik.

O  Upratovacia akcia v Kopčanoch „Vyčistíme si sídlisko“ dopadla na jednotku. Zapojili sa do nej obyvatelia vrátane mladých pomáhačov, aj o.z. Ulita a Prima. Prišlo 23 ľudí, ktorí napriek chladnému počasiu spravili kusisko roboty, ťažisko bolo pri futbalovom ihrisku. Pokračovať budú pri jednotlivých bytových domoch. „Ďakujeme oddeleniu životného prostredia MČ Petržalka za poskytnutie vriec, rukavíc a zabezpečenie odvozu,“ povedal na záver organizátor akcie Ľuboš Šmidák.

O Obyvateľom Dudovej 1 a Starohájskej 10 podarilo vyzbierať až 50 vriec odpadu z lesíka na Starohájskej ulici.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky