INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Vtáčia reštaurácia

Vtáčia reštaurácia

Každým dňom sa viac a viac utvrdzujem v tom, aká je naša Petržalka krásna. Priamo v srdci sídliska objavujem pozoruhodné veci.
Nedávno som prechádzala zo zastávky autobusu domov. V kríkoch popri chodníku som si všimla kŕmidlo pre vtáčiky alá vtáčiu reštauráciu. Tri hrubé konáre z brezového dreva vytvárali siluetu kuželu. Pospájané boli tromi latkami, aby držali pokope a plnili tak funkciu stojana. Na vrchole tohto dreveného kužela bola posedaná búdka so vzdušným dizajnom. Na podlahovú dosku boli pripevnené drevené stĺpiky a na nich namontovaná strieška. Búdka tak bola otvorená zo všetkých štyroch strán. Vo vnútri bol nasypaný vtáčí zob ako hlavný chod vtáčieho menu a na vrchu strechy položené jablko, ktoré tvorilo zdravý dezert.
vtacia restauracia
Na moje prekvapenie okrem tohoto asi 1,5 metra vysokého kŕmidla sa na neďalekých stromoch nachádzali tzv. kŕmne gule, ktoré sú tiež určené pre vtákov.
Pohľad na túto vtáčiu reštauráciu mi spríjemnil deň. Nielen preto, že vtáčikom sa ľahšie podarilo prežiť zimu, ale aj preto, že ľudia dokázali, že sú naozaj ľudskí. Myslím si, že práve toto je cesta, akou by sa spoločnosť mala uberať. Nemyslieť stále len zištne, ale mať chuť spraviť aj niečo pre ostatných. Títo sídliskoví čašníci vo vtáčej reštaurácii nespravili službu len vtáčikom, ale aj svojim spoluobčanom. Veď otvoriť si ráno okno, cítiť čerstvý vzduch a počuť spev vtákov nejednému z nás spríjemní deň.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky